Червоненська селищна територіальна громада
Бердичівський район, Житомирська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Про затвердження Програми підтримки в Червоненській ОТГ учасників бойових дій, які повертаютьчся з АТО та членів їхніх сімей на 2017-2018 роки

ЧЕРВОНЕНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

Андрушівського району Житомирської області

    Р І Ш Е Н Н Я

 

Двадцять сьома позачергова сесія                                                                             сьомого скликання

від 23 листопада 2017 року

 

Про затвердження Програми підтримки

в Червоненській ОТГ учасників бойових дій,

які повертаютьчся з АТО

та членів їхніх сімей на 2017-2018 роки

 

     Відповідно п.22, ч.1, ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою створення сприятливих адаптаційних умов для цивільного життя військовослужбовців Збройних Сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, МВС України, які повертаються з АТО, та їхніх сімей, а також з метою надання їм фінансової підтримки, враховуючи рекомендації постійної комісії з питань планування, фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку, промисловості, підприємництва, транспорту, зв’язку, сфери послуг, житлово-комунального господарства, містобудування, будівництва, земельних відносин, АПК та охорони природи регламенту, депутатської етики, забезпечення діяльності депутатів та бюджету, економіки та комунальної власності, селищна рада

 

В И Р І Ш И Л А :

1. Затвердити Програму підтримки в Червоненській ОТГ учасників бойових дій, які повертаються з АТО, та членів їхніх сімей на 2017-2018 роки.

2. Затвердити Порядок виплати грошової допомоги демобілізованим воїнам, які повертаються з АТО, та членів їхніх сімей.

3. Щорічно при необхідності надавати пропозиції до Програми, виходячи із завдань та заходів цієї Програми.

4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань планування, фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку, промисловості, підприємництва, транспорту, зв’язку, сфери послуг, житлово-комунального господарства, містобудування, будівництва, земельних відносин, АПК та охорони природи.

 

 

Селищний голова                                                                                              Ю.В.Ящук

 

 

 

 

 

Програма підтримки
в Червоненській об’єднаній територіальній громаді учасників бойових дій,
які повертаються з АТО, та членів їхніх сімей
на 2017 - 2018 рок    

 

     Програма підтримки в Червоненській об’єднаній територіальній громаді учасників бойових дій, які повертаються з АТО, та їхніх сімей на 2017 - 2018 роки є програмою створення сприятливих адаптаційних умов для цивільного життя демобілізованих військовослужбовців, а також надання їм соціальної і фінансової підтримки.

     Програма спрямована на забезпечення реалізації Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні", "Про місцеві державні адміністраціі, "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни", "Про військовий обов'язок і військову службу"; Указу Президента України від 14 квітня 2014 року № 405/2014 "Про рішення Ради національної безпеки.і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України"; Постанова Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року 413 "Про затвердження Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення"; інших законодавчих документів, рішень Червоненської селищної ради, що гарантують соціальні права військовослужбовців - жителів громади, передбачені Конституцією України.

Визначення проблем, на розв'язання яких спрямована Програма

 

     Упродовж останніх двох років одним з першочергових завдань держави та місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування є забезпечення національної безпеки. Національна безпека спрямована на реалізацію в повному обсязі життєво важливих інтересів людини, суспільства та держави, забезпечення сприятливих умов для існування й розвитку нації, збереження та примноження її матеріальних і духовних цінностей.

     Важливою складовою національної безпеки України є забезпечення соціального захисту та створення сприятливих адаптаційних умов для цивільного життя учасників бойових дій, які повертаються з АТО, та членів їх  сімей.

     Зважаючи на кризові явища в національній економіці, суттєве зниження індексу реальної заробітної плати в Україні, значну девальвацію національної валюти, різке здорожчання життя українців та інші внутрішні чинники, в державі обов'язково має забезпечуватися підвищення соціальних стандартів громадян.

    Негативні наслідки економічних проблем відчувають, у першу чергу, демобілізовані воїни, що повертаються з АТО, та члени їхніх сімей, які тривалий час не отримували належного фінансово-матеріального забезпечення від своїх годувальників, мобілізованих до військових формувань. Зокрема невідкладної підтримки потребують учасники бойових дій, що повертаються з АТО, та їхні сім'ї у сфері відновлення життєво необхідних основ цивільного життя, вирішення побутових і поточних матеріальних проблем.

    Варто зазначити, що станом на початок 2017 року в об’єднаній територіальній громаді статус учасника   бойових дій в зоні АТО отримало 58 чоловік.

Мета Програми

     Створення сприятливих адаптаційних умов для продовження цивільного життя учасників бойових дій, які повертаються з АТО, та їхніх сімей.

     Основна мета Програми полягає в покращенні матеріального стану учасників бойових дій, які повертаються з АТО, та членів їхніх сімей шляхом надання їм одноразової адресної допомоги.

     Загальна стисла характеристика Програми міститься в паспорті Програми (додаток 1 до Програми).

     Особи прирівняні за цією Програмою до учасників бойових дій в зоні АТО (надалі — прирівняні особи):                               

  1. інваліди війни І і ІІ груп, які були мобілізовані в період починаючи з березня місяця 2014 року та отримали інвалідність внаслідок виконання завдань військової служби;
  2. сім'ї (неповнолітні діти, а за відсутності — батьки):а. військовослужбовців загиблих в зоні АТО;

а. померлих інвалідів війни І групи, які проходили військову службу в період починаючи з березня місяця 2014 року та отримали інвалідність внаслідок виконання завдань військової служби;

с. учасників бойових дій в зоні АТО, які померли від травм (захворювань) отриманих в зоні АТО;

d. військовослужбовців, які проходили військову службу з березня місяця 2014 року та померли від травм (захворювань) отриманих в зоні АТО.

Виконавці Програми

     Відповідальним виконавцем Програми є головний розпорядник коштів  селищного  бюджету; виконавцями - розпорядники бюджетних коштів нижчого рівня.

Обсяги, джерела фінансування та строки виконання Програми

     Фінансування заходів Програми здійснюється за рахунок коштів селищного бюджету в межах обсягів, затверджених рішенням  селищної ради на відповідний рік, виходячи з можливостей бюджету (додаток 2 до Програми).

     Програмою не передбачається фінансування капітальних видатків.

     Термін реалізації Програми 2017 — 2018 роки.

     Щоквартально, до 25 числа місяця, наступного за звітним періодом, надає інформацію фінансовий сектор селищної ради  про стан виконання Проrрами з метою створення для керівництва ради загальної оперативної інформації про стан реалізації  селищної програми.

Очікуваний результат

     Покращання фінансового матеріального стану та створення сприятливих адаптаційних умов для цивільного життя демобілізованих військовослужбовців Збройних сил України, Національної гвардії України,Державної прикордонної служби, які повертаються з АТО та їхніх сімей.

 

ПОРЯДОК

виплати грошової допомоги демобілізованим воїнам, які повертаються з АТО,

та членам їхніх сімей

  1. Порядок виплати адресної грошової допомоги демобілізованим воїнам з АТО, та членам їхніх сімей (надалі – Порядок) розроблений  відповідно до Програми підтримки в Червоненській об’єднаній територіальній громаді учасників бойових дій, які повертаються з АТО та членів їх сімей на 2017 – 2018 роки.
  2. Адресна грошова допомога виплачується демобілізованим воїнам, які повертаються з АТО, та членам їхніх сімей для покращення матеріального стану.
  3. Для отримання адресної грошової допомоги демобілізованим воїнам, які повертаються з АТО, та членам їхніх сімей  відповідно до Програми заявники подають до селищної ради письмову заяву  із зазначенням суми допомоги та її цільового призначення.
  4. До заяви додаються такі документи:

4.1. Копія посвідчення «Учасник бойових дій» або «Інвалід війни» та довідки про безпосередню участь в АТО.

4.2. Копія сторінок паспорта отримувача одноразової допомоги, на який зазначено його прізвище, імя, по-батькові та місце реєстрації.

4.3. Копія довідки про присвоєння номера облікової картки платника податків заявника.

4.4. Банківські реквізити рахунку отримувача.

4.5. Акт обстеження матеріально-побутових умов проживання отримувача допомоги складений посадовими особами селищної ради за місцем проживання отримувача, в якому зазначається про необхідність отримання допомоги та її цільове призначення.

4.6. Довідка про склад сім’ї учасника бойових дій в зоні проведення АТО. 

  1. Заяви отримувача допомоги розглядаються на засіданні бюджетної комісії селищної ради з подальшим розглядом на сесії селищної ради. Приймається рішення про виділення адресної грошової  допомоги.

     Підставою для здійснення виплати адресної грошової допомоги демобілізованим воїнам ,які повертаються з АТО та членам їх сімей є рішення селищної ради.

  1. Рішення щодо виплати адресної грошової допомоги демобілізованим воїнам, які повертаються з АТО, та членам їхніх сімей , приймається по кожній особі окремо.

     Адресна грошова допомога виплачується за рахунок коштів селищного бюджету.

  1. Відповідальна особа селищної ради здійснює реєстрацію заяв про виплату матеріальної допомоги та документів, визначених у пункті 4 цього Порядку: облік громадян які звертаються за матеріальною допомогою, передбаченою цим Порядком.

 

 

Секретар ради                                                                                                     Г.І. Козиренко

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь