Червоненська селищна територіальна громада
Бердичівський район, Житомирська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ПЛАН громадської безпеки Червоненської селищної територіальної громади на 2021 рік

ПЛАН

громадської безпеки

Червоненської селищної територіальної громади

на 2021 рік

 

І. Загальні засади

Цей План громадської безпеки розроблено з метою реагування на потреби та виклики, які стоять перед жителями Червоненської селищної територіальної громади у вирішенні актуальних питань щодо розбудови миру, соціальної згуртованості та громадської безпеки, в тому числі шляхом залучення вразливих груп населення, а особливо молоді та ветеранів і учасників бойових дій, до процесів прийняття рішень на місцевому рівні.

 У Плані громадської безпеки терміни вживаються у таких значеннях:

  • Громадська безпека - захищеність життєво важливих для суспільства та особи інтересів, прав і свобод людини і громадянина від протиправних посягань, надзвичайних ситуацій, які створюють загрозу спричинення шкоди життю, здоров'ю та майну значної кількості осіб.
  • Соціальна згуртованість відображає рівень солідарності та взаємозв’язку серед груп і членів цих груп у суспільстві. Ця концепція особливо актуальна для України, зважаючи на конфлікт, що триває на сході країни та пандемію COVID-19, яка проявила глибоку прірву в суспільстві між тими, хто живе відносно комфортно, та найбільш вразливими категоріями населення. Це розриви, що розділили людей за такими критеріями, як доступ до цифрових технологій, рівень доходів, гендер, соціальний клас, етнічна приналежність та рівень освіти. Зусилля для забезпечення соціальної згуртованості часто зосереджуються на гарантуванні того, щоб кожен мав відчуття приналежності до громади та тісного зв’язку з іншими членами громади”.
  • Відповідальні виконавці – органи місцевого самоврядування та місцевої влади, комунальні підприємства, організації громадянського суспільства, задіяні до виконання заходів, визначених у Плані громадської безпеки.
  • Цільова група представники органів місцевого самоврядування (далі - ОМС), організації громадянського суспільства (далі - ОГС), вразливі категорії населення (люди з інвалідністю, ветерани та учасники бойових дій, ВПО та ін.), молодь (до 18 років, 19-24 роки, 25-35 років), представники правоохоронних органів (поліції, ДСНС тощо) та ін. категорій населення територіальної громади.

План громадської безпеки розроблено Робочою групою із громадської безпеки та соціальної згуртованості (далі - РГГБ) у  Червоненській територіальній громаді у співпраці із Неурядовою організацією «Сучасний Формат» в рамках проєкту “Підвищення місцевої соціальної згуртованості та громадської безпеки у громадах Житомирської областів межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Королівства Нідерландів.

Дія Плану громадської безпеки поширюється на всіх його виконавців, незалежно від їх підпорядкування, форми власності та джерел фінансування.

План громадської безпеки включає в себе заходи, направлені на соціальну реінтеграцію та психологічну і медичну реабілітацію ветеранів – учасників бойових дій, а також на залучення молоді до процесів прийняття рішень на місцевому рівні.

Плану громадської безпеки розроблено на період 1 (один) рік. План є операційним документом, що може переглядатися мінімум двічі на рік або у разі необхідності.

Функції координації, розробки, внесення змін (доповнень), затвердження Плану громадської безпеки покладено на Лідера РГГБ у Червоненській селищній територіальній громаді та селищного голову Червоненської селищної територіальної громади.

 

 

 

 

ІІ. Заходи Плану громадської безпеки Червоненської селищної територіальної громади

№ п/п

Проблема/виклик

Зміст заходу

Цільова група

Відповідальний виконавець

Терміни виконання

Ресурси

Індикатори

Очікуваний вплив

  1.  

Слабо налагоджена взаємодія між  громадськістю, органом місцевого самоврядування та іншими структурами у громаді

 

 

Проведення засідань РГГБ, звітування представників органів правопорядку перед громадськістю, розробка пропозицій щодо вирішення актуальних проблем у громаді, інформування про діяльність РГГБ

Представники ОМС, громадських організацій, вразливі категорії населення (люди з інвалідністю, ветерани та учасники бойових дій, ВПО та ін.), молодь, представники органів правопорядку (поліції, ДСНС тощо) та ін.

Лідер РГГБ

Щомісячно

Місцевий бюджет, грантові кошти

 

 

 

К-ть прийнятих рішень, які ОМС взяла до уваги - не менше 4;

 

Кількість рішень РГГБ які винесені на громадські слухання - не менше 1;

 

Кількість осіб, представників та представниць вразливих категорій населення (не менше 30 постійно залучених ветеранів АТО та ООС, не менше 25  постійно залучених осіб до 18 років- 10, )

 

 

кількість проведених засідань РГГБ;

не менше 10; 

 

Кількість звітів представників органів правопорядку перед громадськістю, які зроблені у форматі презентації зі слайдами - не менше 6

РГГБ є діалоговим майданчиком  між органом місцевого самоврядування, поліцією, іншими відповідними структурами та жителями громади;