СЕЛИЩНА ПРОГРАМА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ІНВАЛІДІВ ПО ЗОРУ 1-2 ГРУПИ НА 2019 РІК

СЕЛИЩНА ПРОГРАМА

СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ІНВАЛІДІВ

ПО ЗОРУ 1-2 ГРУПИ НА 2019 РІК

На території об’єднаної територіальної громади проводиться постійна робота по виконанню законів України та інших нормативних актів з питань соціального захисту інвалідів різних категорій, їх матеріального забезпечення.

Державою забезпечується надання таких пільг інвалідам загального захворювання (по зору):

- безкоштовний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім метрополітену і таксі);

- 50 відсоткова знижка вартості проїзду залізничним, водним і міжміським автомобільним транспортом, у поїздах і каютах усіх категорій (класів) з 1 жовтня по 15 травня незалежно від факту роботи інвалідів;

- безплатне забезпечення непрацюючих інвалідів санаторно-курортним лікуванням відповідно черговості та медичного висновку;

-  першочергове і пільгове встановлення квартирного телефону;

- 50 відсоткова знижка вартості лікарських засобів, що відпускаються за рецептами лікарів для  амбулаторного лікування.

Пільги з плати за комунальні послуги інвалідам загального захворювання чинним законодавством не передбачено. В зв”язку з викладеним, для поліпшення умов інвалідів по зору, їх  соціальної захищеності надати  пільги інвалідам по зору 1-2 групи в розмірі 50 відсотків вартості комунальних послуг в межах норм, передбачених чинним законодавством.

Пільги, щодо плати за комунальні послуги, надати інвалідам по зору 1-2 групи та членам їх сімей, які проживають разом з ними. При наданні пільг до членів сімей інвалідів по зору відносяться дружина (чоловік) і неповнолітні  діти ( до 18 років ), діти які є інвалідами з дитинства та неповнолітні діти –сироти, які залишились без піклування обох батьків і знаходяться на утриманні осіб, що мають право на пільги.

Витрати, пов’язані із наданням пільг інвалідам по зору здійснювати за рахунок коштів селищного бюджету та передбачити на цю мету                           7000,00  гривень.

Секретар  ради                                                                    Г.І.Козиренко