8 скликання (9 проєкт): Про визначення єдиного орендодавця та порядку розподілу орендної плати

П Р О Є К Т   Р І Ш Е Н Н Я

IX сесія VIII скликання

від  20 травня 2021 року                                                                           № ___

Про визначення єдиного орендодавця

та порядку розподілу орендної плати

Керуючись статтями 25, 26,   частиною 5 статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до статті 4, абзацу 3 пункту 5 статті 17 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», абзацу 3 пункту 5 статті 80 Закону України “Про освіту”, Закону України «Про культуру», Порядку передачі в оренду державного та комунального майна, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 03.06.2020 року №483, з метою врегулювання правових, економічних та організаційних відносин, пов’язаних з передачею в оренду майна, що перебуває в комунальній власності Червоненської селищної територіальної громади, враховуючи рекомендації постійної комісії з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку, промисловості, підприємництва, транспорту, зв'язку та сфери послуг, селищна рада

ВИРІШИЛА:

1. Визначити  Червоненську селищну раду єдиним орендодавцем щодо єдиних майнових комплексів, а також нерухомого майна і споруд незалежно від загальної площі, яке перебуває в комунальній власності Червоненської селищної територіальної громади та передається в оренду.

2. Розподіл орендної плати майна комунальної власності Червоненської селищної територіальної громади, здійснювати в наступному порядку:

- за оренду єдиних майнових комплексів:

100 відсотків - в бюджет селищної територіальної громади;

- за оренду нерухомого майна:

30 відсотків – в бюджет селищної територіальної громади;

70 відсотків –  балансоутримувачу майна;

- за оренду іншого окремого індивідуально визначеного майна:

100 відсотків - балансоутримувачу майна;

- за оренду нерухомого майна, що перебуває на балансі комунального закладу охорони здоров’я, який функціонує у статусі комунального некомерційного підприємства, являються власними надходженнями такого підприємства, залишаються у розмірі 100 відсотків підприємству та використовуються ним відповідно до чинного законодавства.

- за оренду нерухомого майна, що перебуває на балансі комунального закладу освіти залишаються у розмірі 100 відсотків - балансоутримувачу майна і використовуються виключно на потреби  такого закладу відповідно до чинного законодавства.

-  за оренду нерухомого майна, що перебуває на балансі неприбуткових закладів культури, та являються власними надходженнями такого закладу, залишаються у розмірі 100 відсотків закладу та використовуються ним відповідно до чинного законодавства.

3. Нарахування орендної плати та інших обов’язкових платежів за договорами оренди нерухомого майна, окремого індивідуально визначеного майна  здійснюють комунальні підприємства, установи, організації, заклади комунальної власності Червоненської селищної територіальної громади, на балансі яких перебуває таке майно (далі — Балансоутримувачі). Балансоутримувачі комунального майна Червоненської селищної територіальної громади переданого в оренду, несуть відповідальність за нарахування, вчасне перерахування частини отриманих коштів за оренду до  бюджету селищної територіальної громади, а також здійснюють оперативне реагування на несвоєчасну сплату орендарями орендної плати. Балансоутримувачі зобов'язані надавати фінансовому відділу Червоненської селищної ради будь-яку інформацію стосовно оренди нерухомого майна.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну  комісію з питань   планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку, промисловості, підприємництва, транспорту, зв'язку та сфери послуг.

Селищний голова                                                        Юрій ЯЩУК