Червоненська селищна територіальна громада
Бердичівський район, Житомирська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

8 скликання (3 проєкт): Програма пільгового перевезення учнів, вихованців та педагогічних працівників закладів освіти Червоненської селищної територіальної громади на 2021-2023 роки

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення ІІІ  сесії VІІІ скликання

від 23 грудня  2020 року 

ПРОЄКТ

 

 

 

 Програма

пільгового перевезення учнів, вихованців та педагогічних працівників закладів освіти Червоненської селищної територіальної громади на 2021-2023 роки

 

Програма пільгового перевезення учнів, вихованців та педагогічних працівників закладів освіти Червоненської селищної територіальної громади на 2021-2023 роки (далі – Програма) розроблена відповідно до Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про місцеве самоврядування», постанови Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 № 31 «Про затвердження Державної цільової соціальної програми «Шкільний автобус», наказу Міністерства освіти і науки України від 29.01.2015 року №63 «Про затвердження Плану заходів МОН з виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України та Коаліційної угоди».

Програма спрямована на реалізацію пріоритетних цілей, визначених  Державною цільовою соціальною програмою «Шкільний автобус», затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 16 січня 2003 року № 31, Державною стратегією регіонального розвитку України на 2021-2027 р.р., Національною стратегією розвитку освіти в Україні на період до 2021 року, схваленою Указом Президента України від 25 червня 2013 року
№ 344/2013, наказом Міністерства освіти і науки України від 29 січня
 2015 року № 63
«Про затвердження Плану заходів МОН з виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України» та Коаліційної угоди.

Програма визначає мету, зміст, завдання та проблеми щодо забезпечення регулярного безоплатного перевезення до місць навчання/виховання та у зворотному напрямку учнів, вихованців та педагогічних працівників.

Програма спрямована на забезпечення соціального захисту учасників навчально-виховного процесу, створення оптимальної мережі закладів освіти і відповідних умов для отримання дошкільної, початкової, базової та повної загальної середньої освіти.

Програма може доповнюватися, змінюватися відповідно до порядку,  встановленого чинним законодавством України.

Розроблення Програми зумовлено необхідністю модернізації системи освіти громади, переорієнтації на забезпечення якісної освіти та вільного доступу до неї.

         У закладах загальної середньої освіти громади навчаються 570 учнів, потребують підвезення 165 учнів з 5 населених пунктів до закладів освіти (опорного закладу), з них підвозяться 165 учнів, що становить 100 % від загальної кількості дітей, які потребують підвезення.

Виконання Програми дасть змогу створити умови для забезпечення  регулярного перевезення до місць навчання/виховання та у зворотному напрямку учнів, вихованців і педагогічних працівників, що сприятиме забезпеченню доступності освіти в закладах освіти громади.

Фінансування заходів Програми здійснюватиметься з урахуванням реальних можливостей місцевих бюджетів, а також інших джерел не заборонених чинним законодавством.

 

І. Мета та завдання Програми

 

Метою Програми є організація безпечного, регулярного і безоплатного перевезення учнів, вихованців та педагогічних працівників закладів освіти до місця навчання, роботи і додому та створення оптимальних умов для здобуття дошкільної, початкової, базової та повної середньої освіти на території громади.

Досягнення мети передбачає вирішення таких основних завдань:

1) забезпечення реалізації прав громадян на доступність і безоплатність здобуття дошкільної, початкової, базової та повної загальної середньої освіти;

2) можливість оптимізації мережі закладів освіти;

3) забезпечення роботи закладів освіти і освітнього округу.

 

ІІ. Обґрунтування шляхів і засобів вирішення проблем

 

Для забезпечення доступності до дошкільної, початкової, базової та повної загальної середньої освіти необхідно створити належні умови безпечного, регулярного і безоплатного перевезення учнів, вихованців та педагогічних працівників закладів освіти громади до місця навчання/виховання, роботи і додому, що передбачено чинним законодавством України.

                                  За час дії Програми планується:

- забезпечити соціальний захист учасників навчально-виховного процесу;

- забезпечити охоплення підвезенням усіх учнів/вихованців з числа тих, що проживають за межами пішохідної достопності, та педагогічних працівників до закладів освіти, а також учнів для участі у спортивних змаганнях, конкурсах різного рівня.

         Для забезпечення підвезення розробляється та затверджується   транспортний маршрут. А також, за потреби, укладаються договори з перевізником (перевізниками) для забезпечення перевезення учнів/вихованців та педагогічних працівників за напрямками, які не враховані в маршрутах шкільних автобусів.