Селищна комплексна програма забезпечення пожежної безпеки та захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій на 2020 рік

ДО ЗАТВЕРДЖЕННЯ

Проект рішення 55 позачерговохї сесії

селищної ради

сьомого скликання

від           2020 року

Селищна

комплексна програма

забезпечення пожежної безпеки та захисту населення і територій

від надзвичайних ситуацій на 2020 рік

ПАСПОРТ Програми:

1.

Ініціатор розроблення Програми

Червоненська селищна рада та Андрушівський районний сектор Управління ДСНС у Житомирській області.

2.

Розробник Програми

3.

Відповідальний виконавець Програми

4.

Учасники Програми

Андрушівський районний сектор Управління ДСНС у Житомирській області,

5.

Термін реалізації програми

2020 рік

6.

Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми (для комплексних програм)

Кошти місцевого бюджету, інші кошти, які не заборонені законодавством

7.

Загальний обсяг фінансових ресурсів необхідних для реалізації Програми, усього тис.грн.

94150 грн.

І. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма, аналіз причин виникнення проблеми та обґрунтування необхідності її розв’язання шляхом розроблення і виконання Програми.

Надзвичайно серйозною проблемою на даний час є швидке поширення на території України захворюваності на коронавірусну хворобу COVIT – 19. Не забезпечення підрозділів засобами індивідуального захисту, технічними пристроями для дезінфекції та реагентами для приготування дезинфікуючих розчинів та ін..

Значущість проблеми забезпечення протипожежного захисту об'єктів полягає у необхідності реалізації державної політики у сфері пожежної безпеки, яка відповідно до Кодексу цивільного захисту України є невід'ємною частиною державної діяльності щодо охорони життя та здоров'я людей, національного багатства і навколишнього природного середовища.

У цілому за 2019 рік в населених пунктах району зареєстровано 100 пожеж, з них на території Червоненської ОТГ – 19 пожеж. Збиток завданий вогнем у 2019 році становить понад 6 млн. 009 тис. гривень.

Вкрай критичною ситуацією, що сталася є травмування та загибель людей на водних об’єктах. Незважаючи на запроваджені профілактичні заходи, через грубі порушення правил поведінки на воді гинуть люди.

Незадовільний стан справ з пожежами та їх наслідками свідчить про необхідність розв'язання проблеми охорони життя людей, національного багатства і навколишнього природного середовища, що потребує посилення протипожежного захисту об'єктів та населених пунктів.

Обмежене фінансування пожежно-рятувальних підрозділів призвело до того, що підрозділи Андрушівського районного сектору Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області не забезпеченні спеціальним рятувальним обладнанням.

Нагальною залишається проблема забезпечення паливно-мастильними матеріалами, надійним радіозв’язком, спеціальним речовим майном.

Наявна пожежна техніка в 36 ППП смт. Червоне вичерпала свій моторесурс і за строками використання підлягає списанню. Недостатність коштів не дає можливості позитивно вирішувати питання щодо розроблення і придбання сучасних зразків пожежної техніки, обладнання, засобів зв'язку та індивідуального захисту особового складу.

Проблемою продовжує залишатися питання забезпечення надійного протипожежного захисту.

Слід зазначити, що від наявності необхідної кількості та справності джерел протипожежного водопостачання залежить своєчасне оперативне реагування на пожежі та інші надзвичайні ситуації, що дає змогу уникнути людських жертв та значних матеріальних збитків.

Відсутність джерел протипожежного водопостачання у селищі та на об'єктах призводить до того, що значна кількість пожеж (понад 50 відсотків) ліквідується із залученням додаткових сил та засобів. Це збільшує масштаби пожеж, час та фінансові витрати на їх ліквідацію.

З кожним роком проблемні питання, пов'язані із забезпеченням пожежної безпеки об'єктів господарювання, селища все більше загострюються.

Наявність комплексу зазначених проблем значною мірою зумовлена відсутністю належного нормативно-правового, фінансового, матеріально-технічного забезпечення, вирішення питань соціального, інформаційного та науково-технічного характеру. Гострота таких проблем вимагає вжиття організаційних та інженерно-технічних заходів з боку селищної ради. Особлива увага при цьому повинна приділятися питанням нормативного і правового характеру, удосконаленню системи профілактики, сприяння створенню та зміцненню матеріально-технічної бази пожежно-рятувальних підрозділів.