Червоненська селищна територіальна громада
Бердичівський район, Житомирська область
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Селищна комплексна програма забезпечення пожежної безпеки та захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій на 2020 рік

                                                                         ДО ЗАТВЕРДЖЕННЯ

                                                                                  Проект рішення 55 позачерговохї сесії

селищної ради

                                                                              сьомого скликання

                                                                                            від           2020 року

 

Селищна

комплексна програма

забезпечення пожежної безпеки та захисту населення і територій

від надзвичайних ситуацій на 2020 рік

 

 

ПАСПОРТ Програми:

1.

Ініціатор розроблення Програми

Червоненська селищна рада та Андрушівський районний сектор Управління ДСНС у Житомирській області.

2.

Розробник Програми

Червоненська селищна рада

3.

Відповідальний виконавець Програми

Червоненська селищна рада

4.

Учасники Програми

Андрушівський районний сектор Управління ДСНС у Житомирській області,

 Червоненська селищна рада

5.

Термін реалізації програми

2020 рік

6.

Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми (для комплексних програм)

Кошти місцевого бюджету, інші кошти, які не заборонені законодавством

7.

Загальний обсяг фінансових ресурсів необхідних для реалізації Програми, усього тис.грн.

94150 грн.

 

І. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма, аналіз причин виникнення проблеми та обґрунтування необхідності її розв’язання шляхом розроблення і виконання Програми.

Надзвичайно серйозною проблемою на даний час є швидке поширення на території України захворюваності на коронавірусну хворобу COVIT – 19. Не забезпечення підрозділів засобами індивідуального захисту, технічними пристроями для дезінфекції та реагентами для приготування дезинфікуючих розчинів та ін..

Значущість проблеми забезпечення протипожежного захисту об'єктів полягає у необхідності реалізації державної політики у сфері пожежної безпеки, яка відповідно до Кодексу цивільного захисту України є невід'ємною частиною державної діяльності щодо охорони життя та здоров'я людей, національного багатства і навколишнього природного середовища.

У цілому за 2019 рік в населених пунктах району зареєстровано 100 пожеж, з них на території Червоненської ОТГ – 19 пожеж. Збиток завданий вогнем у 2019 році становить понад 6 млн. 009 тис. гривень.

Вкрай критичною ситуацією, що сталася є травмування та загибель людей на водних об’єктах. Незважаючи на запроваджені профілактичні заходи, через грубі порушення правил поведінки на воді гинуть люди.

Незадовільний стан справ з пожежами та їх наслідками свідчить про необхідність розв'язання проблеми охорони життя людей, національного багатства і навколишнього природного середовища, що потребує посилення протипожежного захисту об'єктів та населених пунктів.

Обмежене фінансування пожежно-рятувальних підрозділів призвело до того, що підрозділи Андрушівського районного сектору Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області не забезпеченні спеціальним рятувальним обладнанням.

Нагальною залишається проблема забезпечення паливно-мастильними матеріалами, надійним радіозв’язком, спеціальним речовим майном.

Наявна пожежна техніка в 36 ППП смт. Червоне вичерпала свій моторесурс і за строками використання підлягає списанню. Недостатність коштів не дає можливості позитивно вирішувати питання щодо розроблення і придбання сучасних зразків пожежної техніки, обладнання, засобів зв'язку та індивідуального захисту особового складу.

Проблемою продовжує залишатися питання забезпечення надійного протипожежного захисту.

Слід зазначити, що від наявності необхідної кількості та справності джерел протипожежного водопостачання залежить своєчасне оперативне реагування на пожежі та інші надзвичайні ситуації, що дає змогу уникнути людських жертв та значних матеріальних збитків.

Відсутність джерел протипожежного водопостачання у селищі та на об'єктах призводить до того, що значна кількість пожеж (понад 50 відсотків) ліквідується із залученням додаткових сил та засобів. Це збільшує масштаби пожеж, час та фінансові витрати на їх ліквідацію.

З кожним роком проблемні питання, пов'язані із забезпеченням пожежної безпеки об'єктів господарювання, селища все більше загострюються.

Наявність комплексу зазначених проблем значною мірою зумовлена відсутністю належного нормативно-правового, фінансового, матеріально-технічного забезпечення, вирішення питань соціального, інформаційного та науково-технічного характеру. Гострота таких проблем вимагає вжиття організаційних та інженерно-технічних заходів з боку селищної ради. Особлива увага при цьому повинна приділятися питанням нормативного і правового характеру, удосконаленню системи профілактики, сприяння створенню та зміцненню матеріально-технічної бази пожежно-рятувальних підрозділів.

У зв'язку з тим, що проблема пожежної та техногенної  безпеки є складовою частиною національної безпеки, вона потребує здійснення першочергових заходів, для виконання яких розроблена ця Програма.

 

  

ІІ. Мета та основні завдання Програми

Метою є:

  • концентрація зусиль селищної ради, юридичних і фізичних осіб на необхідність утворення та розвиток єдиної системи забезпечення пожежної безпеки на території громади, забезпечення державного нагляду за станом пожежної безпеки об’єктів та селища, для своєчасної протидії пожежам та зменшення негативних наслідків від них;
  • забезпечення захисту життя та здоров'я населення, навколишнього природного середовища і об'єктів від впливу небезпечних факторів поширенню захворюваності на короновірусну хворобу COVIT – 19;
  • забезпечення захисту життя та здоров'я населення, навколишнього природного середовища і об'єктів від впливу небезпечних факторів пожежі;
  • посилення пожежної безпеки на території громади, поліпшення матеріально-технічного стану пожежно-рятувальних підрозділів для виконання покладених на них завдань за призначенням;
  • приведення систем протипожежного водопостачання на об'єктах та в селищі, а також систем протипожежного захисту у відповідність з вимогами нормативно-правових актів, норм і правил.

 

Основні завдання Програми:

1. Систематично аналізувати стан забезпечення пожежної безпеки на території громади, на підприємствах, установах та організаціях різних форм власності. За результатами аналізу та з урахуванням факторів негативного впливу на протипожежний стан розробляти комплексні плани заходів щодо запобігання пожежам та загибелі на них людей. Щороку районний сектор Управління  ДСНС, селищна рада, підприємства, установи, організації

2. Розробити комплекс заходів для підвищення рівня протипожежного захисту на території отг. Жовтень – листопад 2018 року районний сектор Управління ДСНС, селищна рада  

3. Організувати часткове фінансування підрозділів засобами індивідуального захисту, технічними пристроями для дезінфекції та реагентами для приготування дезинфікуючих розчинів для запобігання занесенню та поширенню захворюваності на корона вірусну хворобу COVIT-19 серед персоналу системи ДСНС.

 

4.Державної служби України з надзвичайних ситуацій за рахунок коштів місцевого бюджету. 2020 рік селищна рада

5. Організувати часткове фінансування на матеріально-технічне забезпечення підрозділів Державної служби України з надзвичайних ситуацій за рахунок коштів місцевого бюджету. 2020 рік селищна рада
6. Підтримувати в належному протипожежному стані об’єкти дитячих дошкільних навчальних закладів. Постійно селищна рада   

7. Аналізувати стан протипожежного водопостачання в селищі та селах громади. 2020 рік селищна рада, установи та організації усіх форм власності.

8. При необхідності створити добровільні пожежні дружини і організувати їх роботу згідно з положенням Постанови Кабінету Міністрів України № 564 від 17.07.2013р. року “Про затвердження Порядку функціонування добровільної пожежної охорони”, затвердженого наказом МНС України від 24.12.09 року №882 “Про затвердження Інструкції про порядок створення та організацію діяльності добровільної пожежної дружини (команди)”. 2020 рік селищна   рада, та організації усіх форм власності.

9. З метою забезпечення техногенної та пожежної безпеки виробництв проводити технічне переоснащення та впровадження нових пожежобезпечних технологій і устаткування лише при наявності позитивних результатів експертизи в органах державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки. Постійно підприємства усіх форм власності

10. Підтримувати в належному протипожежному стані підвальні приміщення, горища, сходові клітки. Постійно управління ДСНС, селищна  рада,  установи

 

Інформаційне забезпечення у сфері пожежної безпеки.

9. Забезпечити навчання населення правилам пожежної безпеки на виробництві і в побуті за місцем проживання.

2020 рік селищна рада, керівники підприємств, установ та організацій усіх форм власності.

 

Розвиток матеріально-технічної бази

пожежно-рятувальних підрозділів Андрушівського районного сектора Управління ДСНС у Житомирській області

10. Виносити на розгляд сесії селищної ради питання про виділення коштів з місцевого бюджету на проведення протипожежних заходів та надання пожежно-рятувальним підрозділам районного сектору Управління ДСНС Управління ДСНС у Житомирській області необхідної фінансової допомоги по реалізації комплексної програми забезпечення пожежної безпеки та захисту населення і території селища від надзвичайних ситуацій на період 2020 року.

 

ІІІ. Ефективність та результативність Програми

До участі у впровадженні Програми будуть залучені селищна рада, зацікавлені підприємства, установи та організації, що розташовані на території отг.

Розв'язання проблеми забезпечення пожежної безпеки полягає комплексному, поетапному вирішенні проблемних питань у сфері пожежної безпеки шляхом впровадження організаційних за