8 скликання (10 проєкт): Програма місцевих стимулів для лікарів та працівників КНП «Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини» Червоненської селищної ради,  які обслуговують населення Червоненської ТГ,  на 2021 рік  (далі Програма)

рішення Червоненської
селищної ради
від 22.07.2021 року №

Програма

ПАСПОРТ Програми:

1

Ініціатор розроблення Програми

Червоненська селищна рада

Підстава для прийняття Програми

Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закон України «Про оплату праці»,

Закон України № 2168-VIII від 19.10.2017р. «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення»

2

Розробник Програми

Червоненська селищна рада

3

Відповідальний виконавець

4

Учасники Програми

Комунальне некомерційне підприємство «Амбулаторія загальної практики – сімейної медицини» Червоненської селищної ради, Червоненська селищна рада

5

Термін реалізації Програми

6

Кошти задіяні на виконання Програми

Селищний бюджет

7

Орієнтований обсяг фінансових ресурсів, необхідних для виконання реалізації Програми

2021 р. – 276871 грн.

1. Проблеми, на розв’язання яких спрямована Програма,

та обгрунтування необхідності їх розв’язання

Розроблення проекту Програми зумовлене поширенням хвороби коронавірус 2021 року (SARS-CoV-2, або 2019-nCoV) — новий вірус, який спричиняє розвиток респіраторних захворювань у людей (зокрема гострої респіраторної хвороби COVID-19) та може передаватися від людини до людини. Цей вірус уперше був ідентифікований під час розслідування спалаху в м. Ухань, Китай, у грудні 2019 року.

3 березня 2020 року в Україні зафіксували перший випадок захворювання на коронавірус. 11 березня ВООЗ охарактеризувала спалах COVID-19 у світі як пандемію. Станом на 15 квітня в Україні зареєстровано 1903765 підтверджених випадків COVID-19, в т.ч. 1833 в Андрушівському районі. Померли 38658 пацієнтів по Україні, 38 на Андрушівщині. Так, за 2021 рік працівниками лише Амбулаторії виявлено 84 пацієнти з COVID-19.

На жаль, недоліки в організації первинної медико-санітарної допомоги стали передумовою до порушення комплексності та послідовності у наданні медичної допомоги, формального підходу до проведення профілактики захворювань та диспансеризації населення. Це, у свою чергу, призвело до несвоєчасного виявлення хвороб та їх ускладнень, а відтак і до потреби населення у медичній допомозі.

2. Мета Програми

Метою Програми є забезпечення підтримки лікарів, середнього медичного персоналу, молодшого медичного персоналу, обслуговуючого персонал комунального підприємства, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації підтверджених випадків захворювання серед людей на коронавірусну хворобу (COVID-19).

3. Основні завдання та заходи Програми

Основними завданнями та заходами Програми є:

1. Підтримка лікарів та працівників комунального підприємства, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації підтверджених випадків захворювання серед людей на коронавірусну хворобу (COVID-19).

2. Створення умов ефективного функціонування закладу первинної медико-санітарної допомоги.

3. Забезпечення інформаційної підтримки серед населення громади про захист від вірусних інфекцій, що можуть спричинити захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому спричиненого СОVID-19.

4. Шляхи та способи розв’язання проблеми

Для досягнення визначеної Програмою мети необхідно:

1. Зкоординувати діяльність й сприяти співробітництву місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та закладу охорони здоров’я, що надає первинну медико-санітарну допомогу.

2. Підвищити статус сімейного лікаря, медичного та обслуговуючого персоналу та заохочування до роботи у сфері первинної медико-санітарної допомоги.

5. Фінансове забезпечення виконання Програми

Фінансування Програми здійснюється в межах видатків, передбачених у державному, обласному та місцевому бюджетах органом, відповідальним за виконання Програми, а також за рахунок інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.

Стимулюючі виплати для: лікарів, середнього медичного персоналу, молодшого медичного персоналу, обслуговуючого персонал комунального підприємства, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації підтверджених випадків захворювання серед людей на коронавірусну хворобу, нараховуються за рахунок коштів місцевого бюджету.

Обсяги фінансування Програми на 2021 рік становлять 276871 грн.

Стимулюючі виплати для: лікарів, середнього медичного персоналу, молодшого медичного персоналу, обслуговуючого персонал комунального підприємства, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації підтверджених випадків захворювання серед хворих на SARS-CoV-2, нараховуються відповідно наказу в.о.головного лікаря КНП «АЗПСМ» Червоненської селищної ради.

6. Терміни виконання Програми

Строки виконання Програми: 2021 рік .

7. Організація управління

та контролю за ходом виконання Програми

Загальний контроль за виконанням Програми здійснює Червоненська селищна рада та постійна комісія з питань питань освіти, культури, молоді, фізичної культури і спорту, охорони здоров'я та соціального захисту населення, прав людини, законності, депутатської діяльності і етики та місцевого самоврядування.

КНП «Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини» Червоненської селищної ради надає інформацію про хід виконання Програми по мірі виконання Червоненській селищній раді.

8. Очікувані результати виконання Програми,

визначення її ефективності

Реалізація заходів, передбачених Програмою, дасть змогу:

1) підвищити ефективність роботи лікарів та працівників медичних закладів;

2) поліпшити якість та доступність медичної допомоги населенню громади;

3) поліпшити показники здоров'я населення;

4) підвищити престиж медичного працівника.

Заходи щодо реалізації

Програми місцевих стимулів для лікарів та працівників КНП «Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини»

Червоненської селищної ради , які обслуговують населення Червоненської ТГ,  на 2021 рік

Найменування