8 скликання (10 проєкт): Програма місцевих стимулів для лікарів та працівників КНП «Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини» Червоненської селищної ради,  які обслуговують населення Червоненської ТГ,  на 2021 рік  (далі Програма)

рішення Червоненської
селищної ради
від 22.07.2021 року №

Програма

ПАСПОРТ Програми:

1

Ініціатор розроблення Програми

Червоненська селищна рада

Підстава для прийняття Програми

Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закон України «Про оплату праці»,

Закон України № 2168-VIII від 19.10.2017р. «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення»

2

Розробник Програми

Червоненська селищна рада

3

Відповідальний виконавець

4

Учасники Програми

Комунальне некомерційне підприємство «Амбулаторія загальної практики – сімейної медицини» Червоненської селищної ради, Червоненська селищна рада

5

Термін реалізації Програми

2021 рік

6

Кошти задіяні на виконання Програми

Селищний бюджет

7

Орієнтований обсяг фінансових ресурсів, необхідних для виконання реалізації Програми

2021 р. – 276871 грн.

1. Проблеми, на розв’язання яких спрямована Програма,

та обгрунтування необхідності їх розв’язання

Розроблення проекту Програми зумовлене поширенням хвороби коронавірус 2021 року (SARS-CoV-2, або 2019-nCoV) — новий вірус, який спричиняє розвиток респіраторних захворювань у людей (зокрема гострої респіраторної хвороби COVID-19) та може передаватися від людини до людини. Цей вірус уперше був ідентифікований під час розслідування спалаху в м. Ухань, Китай, у грудні 2019 року.

3 березня 2020 року в Україні зафіксували перший випадок захворювання на коронавірус. 11 березня ВООЗ охарактеризувала спалах COVID-19 у світі як пандемію. Станом на 15 квітня в Україні зареєстровано 1903765 підтверджених випадків COVID-19, в т.ч. 1833 в Андрушівському районі. Померли 38658 пацієнтів по Україні, 38 на Андрушівщині. Так, за 2021 рік працівниками лише Амбулаторії виявлено 84 пацієнти з COVID-19.

На жаль, недоліки в організації первинної медико-санітарної допомоги стали передумовою до порушення комплексності та послідовності у наданні медичної допомоги, формального підходу до проведення профілактики захворювань та диспансеризації населення. Це, у свою чергу, призвело до несвоєчасного виявлення хвороб та їх ускладнень, а відтак і до потреби населення у медичній допомозі.

2. Мета Програми

Метою Програми є забезпечення підтримки лікарів, середнього медичного персоналу, молодшого медичного персоналу, обслуговуючого персонал комунального підприємства, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації підтверджених випадків захворювання серед людей на коронавірусну хворобу (COVID-19).

3. Основні завдання та заходи Програми

Основними завданнями та заходами Програми є:

1. Підтримка лікарів та працівників комунального підприємства, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації підтверджених випадків захворювання серед людей на коронавірусну хворобу (COVID-19).

2. Створення умов ефективного функціонування закладу первинної медико-санітарної допомоги.

3. Забезпечення інформаційної підтримки серед населення громади про захист від вірусних інфекцій, що можуть спричинити захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому спричиненого СОVID-19.

4. Шляхи та способи розв’язання проблеми

Для досягнення визначеної Програмою мети необхідно:

1. Зкоординувати діяльність й сприяти співробітництву місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та закладу охорони здоров’я, що надає первинну медико-санітарну допомогу.

2. Підвищити статус сімейного лікаря, медичного та обслуговуючого персоналу та заохочування до роботи у сфері первинної медико-санітарної допомоги.

5. Фінансове забезпечення виконання Програми

Фінансування Програми здійснюється в межах видатків, передбачених у державному, обласному та місцевому бюджетах органом, відповідальним за виконання Програми, а також за рахунок інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.