Червоненська селищна територіальна громада
Бердичівський район, Житомирська область
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Про розгляд листів (32 сесія)

ЧЕРВОНЕНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

Андрушівського району Житомирської області

 

Р І Ш Е Н Н Я

Тридцять друга сесія                                                                               сьомого  скликання

 

від 13 червня 2018 року

 

Про розгляд листів

 

 

         Відповідно до п. 22, 23 ст. 26, ст.64,65 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.91 Бюджетного кодексу України, розглянувши листи ДСНС України Андрушівського районного сектору від 03.05.2018 року за № 253 та 36 Державного пожежно-рятувального посту смт. Червоне від 05.06.2018 року, заслухавши інформацію селищного голови Ящука Ю.В., враховуючи важливість даного питання та посилення протипожежного захисту об’єктів та населених пунктів територіальної громади, для своєчасної протидії пожежам та зменшенню негативних наслідків від них, для закупівлю аварійно-рятувального обладнання на випадок ліквідації пожеж, аварій, стихійних лих, селищна рада

 

ВИРІШИЛА:

 

    1. Затвердити Селищну комплексну програму забезпечення пожежної безпеки та захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій на період 2018 рік» (додається).

 

    2. Надати субвенцію з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів, в особі Управління ДСНС України у Житомирській області в сумі 37 854,00 грн. (тридцять сім тисяч вісімсот п’ятдесят чотири гривні), а саме:

 - 25000,00 грн. (двадцять п’ять тисяч гривень), на закупівлю компресорного обладнання, для посилення матеріально-технічного забезпечення оперативно-рятувального підрозділу 5 ДПРЧ м. Андрушівка;

- 12854,00 грн. (дванадцять тисяч вісімсот п’ятдесят чотири гривні), на закупівлю спеціального речового майна та аварійно-рятувального обладнання для посилення матеріально-технічного забезпечення оперативно-рятувального підрозділу 36-го ДПРП смт. Червоне, згідно додатка.

 

    3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань  планування, фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку, промисловості, підприємництва, транспорту, зв’язку, сфери послуг, житлово-комунального господарства, комунальної власності, містобудування, будівництва, земельних відносин, АПК та охорони природи.

 

 

 

Селищний голова                                                                            Ю.В. Ящук

 

 

 

 

 

 

                                           Додаток

                                                                                                                           до рішення 32 сесії

7 скликання

                                                                                                                   від 13 червня 2018 року

 

 

Список аварійно - рятувального обладнання

для 36 ДПРП смт.Червоне:

 

  1. Гумовий човен марки «Bark» В-280NPD -1 шт. х 6,500 = 6,500 тис. грн.
  2. Прожектора LED на штативі, марки «Yato» 2х20 Вт.   – 2 шт. х 1,841 = 3,682 тис. грн.
  3. Кабель подовжувач на котушці (220v) до переносної бензинової мініелектростанції «КЕНТАВР» КБГ – 605Є/З, марки «LEMIRA U16-01 PVS 2х2,5 – 40.м. на суму 0,853 тис.грн.
  4. Кабель силовий чотирьохжильний до переносної бензинової мініелектростанції «КЕНТАВР» КБГ – 605Є/З -  марки «Одесакабель» ВВГ 4х6 мідний 25м. на суму 1,819 тис.грн.

      Всього на суму – 12,854 тис. грн. (дванадцять тисяч вісімсот п’ятдесят чотири гривні).

 

 

 

 

 

 Секретар ради                                                                          Г.І.Козиренко

 

 

 

 

 

                                                                          ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                                  Рішення 32 сесії селищної ради

                                                                              сьомого скликання

                                                                                            від 13 червня 2018 року

 

Селищна

комплексна програма

забезпечення пожежної безпеки та захисту населення і територій

від надзвичайних ситуацій на 2018 рік

 

 

ПАСПОРТ

Селищної комплексної програми забезпечення пожежної безпеки та захисту населення і територій селища від надзвичайних ситуацій на 2018 рік (далі – Програма)

 

1.

Ініціатор розроблення Програми

Червоненська селищна рада та Андрушівський районний сектор Управління ДСНС у Житомирській області.

2.

Розробник Програми

Червоненська селищна рада

3.

Відповідальний виконавець Програми

Червоненська селищна рада

4.

Учасники Програми

Андрушівський районний сектор Управління ДСНС у Житомирській області,

 Червоненська селищна рада

5.

Термін реалізації програми

2018 рік

6.

Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми (для комплексних програм)

Кошти місцевого бюджету, інші кошти, які не заборонені законодавством

7.

Загальний обсяг фінансових ресурсів необхідних для реалізації Програми, усього тис.грн.

38,0 тис.грн.

 

І. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма, аналіз причин виникнення проблеми та обґрунтування необхідності її розв’язання шляхом розроблення і виконання Програми.

 

     Значущість проблеми забезпечення протипожежного захисту об'єктів полягає у необхідності реалізації державної політики у сфері пожежної безпеки, яка відповідно до Кодексу цивільного захисту України є невід'ємною частиною державної діяльності щодо охорони життя та здоров'я людей, національного багатства і навколишнього природного середовища.

     У цілому за 2017 рік в населених пунктах району зареєстровано 91 пожежі. Збиток завданий вогнем у 2017 році становить понад 4 млн. 046 тис. гривень.

     Вкрай критичною ситуацією, що сталася є травмування та загибель людей на водних об’єктах. Незважаючи на запроваджені профілактичні заходи, через грубі порушення правил поведінки на воді гинуть люди.

     Незадовільний стан справ з пожежами та їх наслідками свідчить про необхідність розв'язання проблеми охорони життя людей, національного багатства і навколишнього природного середовища, що потребує посилення протипожежного захисту об'єктів та населених пунктів.

     Обмежене фінансування пожежно-рятувальних підрозділів призвело до того, що підрозділи Андрушівського районного сектору Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області не забезпеченні спеціальним рятувальним обладнанням.

     Нагальною залишається проблема забезпечення паливно-мастильними матеріалами, надійним радіозв’язком, спеціальним речовим майном.

     Наявна пожежна техніка в 36 ППП смт. Червоне вичерпала свій моторесурс і за строками використання підлягає списанню. Недостатність коштів не дає можливості позитивно вирішувати питання щодо розроблення і придбання сучасних зразків пожежної техніки, обладнання, засобів зв'язку та індивідуального захисту особового складу.

     Надзвичайно серйозною проблемою продовжує залишатися питання забезпечення надійного протипожежного захисту.

     Проблемою також є забезпечення територій системами протипожежного водопостачання.

     Слід зазначити, що від наявності необхідної кількості та справності джерел протипожежного водопостачання залежить своєчасне оперативне реагування на пожежі та інші надзвичайні ситуації, що дає змогу уникнути людських жертв та значних матеріальних збитків.

     Відсутність джерел протипожежного водопостачання у селищі та на об'єктах призводить до того, що значна кількість пожеж (понад 50 відсотків) ліквідується із залученням додаткових сил та засобів. Це збільшує масштаби пожеж, час та фінансові витрати на їх ліквідацію.

    З кожним роком проблемні питання, пов'язані із забезпеченням пожежної безпеки об'єктів господарювання, селища все більше загострюються.

    Наявність комплексу зазначених проблем значною мірою зумовлена відсутністю належного нормативно-правового, фінансового, матеріально-технічного забезпечення, вирішення питань соціального, інформаційного та науково-технічного характеру. Гострота таких проблем вимагає вжиття організаційних та інженерно-технічних заходів з боку селищної ради. Особлива увага при цьому повинна приділятися питанням нормативного і правового характеру, удосконаленню системи профілактики, сприяння створенню та зміцненню матеріально-технічної бази пожежно-рятувальних підрозділів.

     У зв'язку з тим, що проблема пожежної та техногенної  безпеки є складовою частиною національної безпеки, вона потребує здійснення першочергових заходів, для виконання яких розроблена ця Програма.

 

  

  ІІ. Мета та основні завдання Програми

 

          Метою є:

концентрація зусиль селищної ради, юридичних і фізичних осіб на необхідність утворення та розвиток єдиної системи забезпечення пожежної безпеки на території громади, забезпечення державного нагляду за станом пожежної безпеки об’єктів та селища, для своєчасної протидії пожежам та зменшення негативних наслідків від них;

     забезпечення захисту життя та здоров'я населення, навколишнього природного середовища і об'єктів від впливу