8 скликання (10 проєкт): Програма підтримки органів місцевого самоврядування та сприяння реалізації інноваційних проектів, спрямованих на соціально-економічний розвиток громади  на 2021-2023роки

До рішення селищної

ПРОГРАМА

на 2021-2023роки

ПАСПОРТ ПРОГРАМИ

1.

Ініціатор розроблення програми

2.

Розробник Програми

3.

Відповідальний виконавець Програми

4.

Співвиконавці Програми

Відділи та спеціалісти Червоненської селищної ради

5 .

Термін реалізації

2021-2023 роки

6.

Орієнтовний загальний обсяг фінансових ресурсів,  необхідних для реалізації програми, всього,

у тому числі:

2021 – 100,0 тис.грн.

2022 – 100,0 тис.грн.

2023 – 100,0 тис.грн.

7.

Орієнтовний обсяг коштів місцевого бюджету

8.

Коштів з інших джерел

Гранти, кошти, залучені співвиконавцями програми, відповідно до чинного законодавства

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Програма підтримки органів місцевого самоврядування та сприяння реалізації інноваційних проектів, спрямованих на соціально-економічний розвиток громади на 2018– 2020 роки (далі – Програма) розроблено відповідно до статті 140 Конституції України, Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, з урахуванням Указу Президента України від 30 серпня 2001 року № 749/2001 „Про державну підтримку розвитку місцевого самоврядування в Україні”, і спрямована на подальший розвиток самоврядування як важливої складової становлення громадянського суспільства.

На сьогодні в Україні здійснюється низка заходів, спрямованих на здійснення комплексного реформування системи організації влади на місцевому рівні, включаючи питання регіонального розвитку, адміністративно-територіальної реформи, реформи місцевого самоврядування, покращення умов для реалізації прав і свобод людини і громадянина на місцевому рівні, створення правових та матеріально-фінансових засад трансформаційних процесів. Такі реформи набувають пріоритетного значення на шляху євроінтеграції України для зміцнення правових засад громадянського суспільства, поглиблення демократизації публічного управління. При цьому вони мають забезпечувати поступальний розвиток країни та окремих регіонів, враховувати започатковану у державі конституційну реформу та напрями здійснення перетворень,  визначені законодавчими актами, актами Президента України та Кабінету Міністрів України.

Зазначені фактори свідчать про необхідність розробки та впровадження комплексу заходів щодо розвитку місцевого самоврядування на сучасному етапі розвитку територіальної громади і органів муніципальної влади. Реалізацію таких заходів передбачається здійснити в межах Програми підтримки органів місцевого самоврядування та сприяння реалізації інноваційних проектів, спрямованих на соціально-економіфчний розвиток громади на 2021 роки.

2. ВИЗНАЧЕННЯ ПРОБЛЕМИ

Червоненська селищна рада, відповідно до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про добровільне об’єднання громад»  представляє інтереси жителів об’єднаної територіальної громади, здійснює від імені та в інтересах громади відповідні функції і повноваження.

Вивчення діяльності органів місцевого самоврядування виявило актуальні проблеми, пов’язані з фінансовим та матеріальним забезпеченням, відсутністю елементарних умов праці, таких як наявність необхідної кількості оргтехніки, побутової техніки першої необхідності,  надання органами місцевого самоврядування якісних адміністративних та

громадських послуг населенню, комплексним соціально-економічним розвитком селища Червоне та населених пунктів, що входять до складу Червоненської ОТГ, забезпеченням належної взаємодії органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, формуванням і зміцненням власної дохідної бази місцевого самоврядування, функціонуванням об’єктів комунальної власності та якістю комунальних послуг, підготовкою, перепідготовкою та підвищенням кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування у відповідних навчальних закладах, відсутністю в достатній кількості навчально-методичного матеріалу, інформаційного ресурсу для вирішення проблем місцевого розвитку.

3. МЕТА ПРОГРАМИ

Метою програми розвитку місцевого самоврядування є:

• покращення ефективності функціонування системи органу місцевого самоврядування, забезпечення сталого місцевого розвитку;
  • створення належних умов праці для працівників та посадових осіб органу місцевого  самоврядування Червоненської селищної ради;
  • створення єдиної системи інформаційного забезпечення органів місцевого самоврядування та жителів громади.

4. ШЛЯХИ І ЗАСОБИ РОЗВ'ЯЗАННЯ ПРОБЛЕМИ