8 скликання (3 проєкт): СЕЛИЩНА ПРОГРАМА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ІНВАЛІДІВ ПО ЗОРУ 1-2-ГРУПИ НА 2021 РІК

рішення ІІІ  сесії

VІІІ скликання

від 23 грудня  2020 року

СЕЛИЩНА ПРОГРАМА

СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ІНВАЛІДІВ

ПО ЗОРУ 1-2-ГРУПИ НА 2021 РІК

На території об’єднаної територіальної громади проводиться постійна робота по виконанню законів України та інших нормативних актів з питань соціального захисту інвалідів різних категорій, їх матеріального забезпечення.

Державою забезпечується надання таких пільг інвалідам загального захворювання (по зору)

- безкоштовний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім метрополітену і таксі);

- 50 відсоткова знижка вартості проїзду залізничним, водним і міжміським автомобільним транспортом, у поїздах і каютах усіх категорій (класів) з 1 жовтня по 15 травня незалежно від факту роботи інвалідів;

- безплатне забезпечення непрацюючих інвалідів санаторно-курортним лікуванням відповідно черговості та медичного висновку;

-  першочергове і пільгове встановлення квартирного телефону;

- 50 відсоткова знижка вартості лікарських засобів, що відпускаються за рецептами лікарів для амбулаторного лікування.

Пільги з плати за комунальні послуги інвалідам загального захворювання чинним законодавством не передбачено. В зв”язку з викладеним, для поліпшення умов інвалідів по зору, їх соціальної захищеності надати пільги інвалідам по зору 1-2 групи в розмірі 50 відсотків вартості комунальних послуг в межах норм, передбачених чинним законодавством.

Пільги, щодо плати за комунальні послуги, надати інвалідам по зору 1-2 групи та членам їх сімей, які проживають разом з ними. При наданні пільг до членів сімей інвалідів по зору відносяться дружина (чоловік) і неповнолітні діти (до 18 років), діти які є інвалідами з дитинства та неповнолітні діти –сироти, які залишились без піклування обох батьків і знаходяться на утриманні осіб, що мають право на пільги.

Витрати, пов’язані із наданням пільг інвалідам по зору здійснювати за рахунок коштів селищного бюджету та передбачити на цю мету 5 400 гривень.

Секретар ради                                                                     Неля БЕЗНОСКО