8 скликання (14 сесія): Про звернення депутатів Червоненської селищної щодо недопущення підвищення тарифів і забезпечення їх обґрунтованого рівня

БЕРДИЧІВСЬКОГО РАЙОНУ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

ХIV сесія VIII скликання

19 листопада  2021 року                    смт Червоне                                       389

Про звернення депутатів Червоненської

селищної щодо недопущення підвищення

тарифів і забезпечення їх обґрунтованого рівня

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», розглянувши звернення депутата селищної ради Богайчука І.Д., з метою захисту прав за законних інтересів жителів громади, враховуючи пропозиції постійної комісії з питань освіти, культури, молоді, фізичної культури і спорту, охорони здоров’я та соціального захисту населення, прав людини, законності, депутатської діяльності і етики та місцевого самоврядування, селищна рада

ВИРІШИЛА:

1. Схвалити текст звернення депутатів Червоненської селищної ради до Президента України Володимира Зеленського, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо недопущення підвищення тарифів і забезпечення їх обґрунтованого рівня (додається).

2. Доручити селищному голові підписати текст звернення.

3. Відділу правового, організаційно-інформаційного забезпечення, документообігу, цивільного захисту та мобілізаційної роботи (Савенко О.Ю.) оформити звернення у відповідності до вимог законодавства та забезпечити його надсилання адресатам.

4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію селищної ради з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку, промисловості, підприємництва, транспорту, зв'язку та сфери послуг (Журавель І.М.).

Селищний голова                                                                        Юрій ЯЩУК

Рішення розроблено відділом правового, організаційно-інформаційного забезпечення, документообігу, цивільного захисту та мобілізаційної роботи

Начальник відділу

Олександр САВЕНКО

ПОГОДЖЕНО:

Заступник селищного голови

з питань діяльності виконкому

селищної ради

Павло БОЛОТІН

Керуючий справами

виконкому селищної ради

Наталія СЕМЕНОВА

Спеціаліст І категорії відділу

соціально-економічного розвитку,

комунальної власності, земельних відносин,

екології, благоустрою, архітектури

та містобудування

Олександр ВОЛИНЕЦЬ

до рішення  ХІV сесії  VІІІ скликання

від 19.11.2021  року № 389

ЗВЕРНЕННЯ

Ми, депутати Червоненської селищної ради, які представляють інтереси мешканців Червоненської територіальної громади, стурбовані ситуацією щодо чергового підвищення комунальних тарифів та цін на енергоносії для населення. Під час тривалого карантину внаслідок коронавірусної інфекції знизилися доходи громадян та бізнесу.

Ми не можемо стояти осторонь гострих проблем, які хвилюють мешканців нашої громади. Органи влади, в першу чергу, повинні дбати про своїх громадян, підтримати бізнес, відновити економічну стабільність, віру і надію у співвітчизників.

Вважаємо неприпустимими спроби перекласти відповідальність за оплату житлово-комунальних послуг на місцеві громади і відповідні бюджети. Це суперечить конституційним засадам розподілу повноважень між органами державної влади і місцевого самоврядування, зводить нанівець досягнення політики децентралізації у наданні громадам реальних можливостей для розвитку.

На підставі вищевикладеного. враховуючи широкий суспільний резонанс, що призводить до зростання соціальної напруги, Червоненська селищна рада звертається до Президента України Володимира Зеленського, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України з наступним:

1. Вжити дієвих заходів щодо недопущення необґрунтованого підвищення тарифів та цін на енергоносії для населення.

2. Передбачити у Державному бюджеті на 2022 рік достатній обсяг коштів для захисту громадян і громад від підвищення тарифів.

Від імені депутатів Червоненської селищної ради восьмого скликання.

Селищний голова                                                         Юрій ЯЩУК