Про затвердження Положення про фонд охорони навколишнього природного середовища

Андрушівського району Житомирської області

П Р О Е К Т   Р І Ш Е Н Н Я

Двадцять восьма сесія                                                                                                 сьомого скликання

від 21 грудня 2017 року

Про затвердження Положення

про фонд охорони навколишнього

природного середовища

Відповідно до Бюджетного Кодексу України, Постанови Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996 року №1147 підпункту 25 пункту 1 ст.26 закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст..ст.15,19,47,48 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», селищна рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Положення про фонд охорони навколишнього природного середовища /додається/.
  2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на комісію з питань планування, фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку, промисловості, підприємництва, транспорту, сфери послуг, житлово-комунального господарства, містобудування, будівництва, земельних відносин, АПК та охорони природи селищна рада.

Селищний голова                                                                                             Ю.В. Ящук

Затверджено:

Рішенням 28 сесії сьомого скликання

від 21 грудня 2017 року

П О Л О Ж Е Н Н Я

про фонд охорони навколишнього природного середовища

Червоненської селищної ради

1. Фонд охорони навколишнього природного середовища (далі-Фонд) утворюється у складі бюджету селищної ради з метою концентрації коштів і цільового фінансування природоохоронних та ресурсозберігаючих заходів.
  2. Фонд формується з коштів від збору забруднення навколишнього природного середовища, штрафів, позовів, добровільних внесків підприємств, організацій, установ, громадян та інших коштів відповідно до законодавства.
  3. Кошти фонду використовуються для фінансування витрат, пов’язаних з  :
  • розробленням та здійсненням програм охорони навколишнього природного середовища і раціонального використання природних ресурсів;
  • проведення семінарів, організацією виставок та інших  природоохоронних заходів, пропагандою екологічних знань, виданням поліграфічної продукції з екологічної тематики, створенням бібліотек, відеотек, фонотек тощо;
  • виконання науково-дослідних, дослідно-конструкторських і проектних робіт ( включаючи придбання ліцензій), пов’язаних із створенням ресурсо - і природозберігаючих технологій, технічних засобів для контролю за станом навколишнього природного середовища та джерелами викидів і скидів забруднюючих речовин;
  • залученням експертів до проведення державної екологічної експертизи;
  • організацією моніторингу навколишнього природного середовища;
  • оснащенням природоохоронних організацій обладнанням, приладами контролю і спеціальними транспортними засобами, поліпшенням умов праці та побуту спеціалістів та їх екіпіровки;
  • здійснення природоохоронних і ресурсозберігаючих заходів;
  • проведення роботи щодо охорони територій природно-заповідного фонду;
  • здійснення заходів у надзвичайних екологічних ситуаціях;
  • розвиток міжнародного співробітництва у сфері охорони природи, екологічної безпеки і природокористування.
  1. Кошти фонду використовуються згідно з кошторисом витрат на відповідний рік, в обсязі прогнозованих надходжень коштів до Фонду за основними напрямками використання, зазначеними у пункті 3 цього Положення, і затвердження в установленому порядку. Не використані в поточному році кошти Фонду вилученню не підлягають і переходять на наступний рік.
  2. Забороняється використання коштів Фонду на заходи, не передбачені пунктом 3 цього Положення та постановою Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996 р. № 1147 „Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів”.
  3. Головним розпорядником коштів Фонду є Червоненська селищна рада.
  4. Складання та подання звітності про використання коштів Фонду, а також контроль за їх цільовим використанням здійснюється в установленому законодавством порядку.