План роботи педагога-організатора на 2022-2023 н.р.

4.3. Виховний процес у закладі освіти

Аналіз    виховної роботи  Крилівської гімназії  Червоненської ТГ Бердичівського  району Житомирської області.

Виховна робота школи планується відповідно до  нормативно – правових документів   з питань  виховної роботи, а  саме Закону України «Про освіту”, «Про загальну середню освіту”, «Про охорону дитинства”, «Концепцію виховання дітей та молоді”, «Концепцію громадянського виховання”, «Національну доктрину розвитку освіти”, «Конвенцію про права дитини”,  «Декларацію прав дитини”, програми для учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України»,    та нормативно – правових  актів, документів  Міністерства освіти і науки України, обласного , районного  управління освіти, органів місцевого самоврядування.

У минулому навчальному році виховна робота була спланована та спрямована на досягнення головної мети – формування та розвиток соціально-зрілої, творчої особистості – громадянина України.

Виконання завдань і реалізація основних принципів виховної роботи протягом навчального року  здійснювались відповідно до програми « Основні орієнтири виховання», яка включає в себе слідуючі орієнтири :

*  ціннісне ставлення    особистості до себе

*    ціннісне ставлення    особистості до сім΄ї, родини, людей

* ціннісне ставлення особистості до природи

* ціннісне ставлення    особистості до культури і мистецтва

*ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави

Та  спрямована на вирішення таких завдань:

- створення умов для розумового, духовного, морального, фізичного розвитку учнів;

- турбота про здоров'я учнів, пропаганда здорового способу життя;

-  естетичне, екологічне та трудове виховання як одна з складових підготовки учнів до дорослого життя;

-продовження сумісної роботи психолого-педагогічної служби з педагогами, учнями, батьками;

- виховання громадсько-патріотичних якостей завдяки продовженню краєзнавчої та воєнно-патріотичної роботи.

- формування та розвиток соціально-зрілої, творчої особистості – громадянина України.

В основу діяльності школи покладено принцип гуманізму, демократизму, незалежності від політичних, громадських та релігійних організацій, поєднання загальнолюдського і національного взаємозв’язку, розумового, морального, фізичного і естетичного виховання, науковості, диференціації, індивідуалізації змісту і форм освіти, розвиваючого характеру  навчання.

Класні керівники , педагоги школи активно використовують у своїй роботі різні форми і методи діяльності: шкільні та класні свята, зустрічі з учасниками АТО, випускниками, години спілкування, випуск тематичних стіннівок,  виставки і т.д.

В школі проводилися заходи, спрямовані на виховання почуття гідності, любові до народу, поваги до народних традицій і звичаїв, рідної мови і культури, шанобливого ставлення до родини, формування засад здорового способу життя, збереження і зміцнення   здоров’я учнів: День фізкультури і спорту, заходи до Дня Партизанської Слави, День

козацтва та ін. Проводилися традиційні шкільні свята: Свято Першого дзвоника, День працівників освіти, Новорічні та Різдвяні свята,    випускний вечір 9 класі.

Класні колективи активно приймали участь у проведенні місячників:

„Увага! Діти на дорозі!”;

„Охорони дитинства”;

Безпеки життя й здоров`я дітей;

Місячник правового виховання;

Місячник патріотичного виховання ,

Екологічного виховання та ін.

Тільки покоління, сформоване на духовних надбаннях предків, може утверджувати нову духовність, творити нові культурні цінності, гідні нашій сучасності, продовжувати розвивати культурно - історичні традиції, забезпечувати вічність, безсмерття народу.  З даною метою  проведено ряд загальношкільних виховних заходів на патріотичну тематику. Серед  найкращих  слід відмітити виховні години, конкурси, виставки дитячої творчості : « Роде наш красний»,  святкування дня працівника освіти « Зі святом вас вчителі», «Пам`яті героїв Крут»,  « Свято доброти»,» Славні часи козаччини « Зимова казка», «Чорнобиль – рана незагоєна»(онлайн),  та ін.

У молодшому шкільному віці у дітей формується уявлення про національні символи України – Герб, Прапор, Гімн України, початкове знання про громадянство України, Конституцію України, про правила поведінки у школі та громадських місцях. Для цього проведено цикл виховних заходів: « Символи моєї держави»,  « Ми – українці – єдина сім`я», «Люби і знай свій рідний край», «Кожному мила своя сторона» ,  « Знай свої права , дитино», « Подорож в країну прав дитини», « Дерево міцне корінням , а людина родом», , « Свято Миколая»….

Стало доброю традицією щорічно проводити в школі Тижні Партизанської Слави, місячнники оборонно – масової роботи, декадники до Дня Захисника Вітчизни.   Палко любити свою Батьківщиену , зростати сильними, мужніми  - мета виховних заходів, зустрічей з ветеранами війни, уроків мужності: « Нумо,  « Свято Покрови – день українського козацтва», « І живуть у пам`яті народу його вірні дочки і сини», « Герої поруч з нами», « Солдат війни не вибирає»

Першими вчителями дітей є їхні батьки . Народну педагогіку упродовж тисяч років творили люблячі матері, батьки , бабусі, дідусі, які заради щастя дітей самі проявляли взірці праці й культури, людяності й громадського сумління, совісті й честі , вміння матерів берегти і множити культурні традиції, родинний добробут , сім`ю , як основу держави, а батьків мужньо й жертовно захищати і рід, і Батьківщину.

То