Червоненська селищна територіальна громада
Бердичівський район, Житомирська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Про встановлення єдиного податку на території Червоненської селищної ради на 2020 рік (45 сесія)

ЧЕРВОНЕНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

Андрушівського району  Житомирської області

РІШЕННЯ

 

Сорок п’ята сесія                                                                  сьомого скликання

від  26 червня 2019 року

 

Про встановлення єдиного податку на території Червоненської селищної ради на 2020 рік

 

Відповідно до Податкового кодексу України, керуючись статтями 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи висновок постійної комісії селищної ради з питань планування, фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку, промисловості, підприємництва, транспорту, зв’язку, сфери послуг, житлово-комунального господарства, комунальної власності, містобудування, будівництва, земельних відносин, АПК та охорони природи, сесія селищної ради

 

В И Р І Ш И Л А:

 

1. Встановити ставки єдиного податку на території Червоненської селищної ради на 2020 рік:

  • для фізичних осіб підприємців 1-ої групи 10 %  розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року; 
  • для фізичних осіб підприємців 2-ої групи 17 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. 

2. Затвердити елементи визначення єдиного податку, згідно з додатком.

3. Відділу економічного розвитку, інвестицій та інформації апарату виконавчого комітету Червоненської селищної ради (Степанчук Ю.О.) оприлюднити рішення в засобах масової інформації, опублікувати на офіційному веб-сайті та в інший можливий спосіб.

4. Питання не врегульовані даним рішенням регулюються Податковим кодексом України.

5. Рішення набирає чинності з 01 січня 2020 року.

6. Визнати таким, що втрачає чинність з 01 січня 2020 року рішення Тридцять другої сесії селищної ради сьомого скликання від 13 червня 2018 року «Про встановлення місцевих податків на території Червоненської селищної ради на 2019 рік та затвердження Положень про місцеві податки на 2019 рік». 

7. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію селищної ради з питань планування, фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку, промисловості, підприємництва, транспорту, зв’язку, сфери послуг, житлово-комунального господарства, комунальної власності, містобудування, будівництва, земельних відносин, АПК та охорони природи.

 

 

Селищний голова                                                                                                                                                     Ю.В.Ящук

 

 

 

                                                                       Додаток

                                                                           до рішення 45 сесії селищної

                                                                                 ради сьомого скликання

                                                     від 26 червня 2019р.

 

Елементи визначення єдиного податку

 

1. Платники податку

1.1. Платниками єдиного податку є суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

Суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку:

1) перша група – фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300 000 гривень;

2) друга група – фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

  • не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
  • обсяг доходу не перевищує 1 500 000 гривень.

 

2. Порядок визначення доходів та їх склад

Доходом платника єдиного податку є:

1) для фізичної особи - підприємця - дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності;

2) для юридичної особи – будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формах.

          

3. Ставки податку

Для фізичних осіб підприємців 1-ої групи 10 %  розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року. 

Для фізичних підприємців осіб 2-ої групи 17 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. 

 

4. Порядок обчислення податку

4.1. Суб’єктами підприємницької діяльності – фізичними особами, які відносяться до першої і другої груп платників податку, єдиний податок сплачується за ставками, встановленими селищною радою.

4.2. У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп кількох видів господарської діяльності застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для таких видів господарської діяльності.

4.3. У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений статтею 293 Податкового Кодексу України для відповідної групи таких платників єдиного податку.

            

5. Податковий період

Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої та другої груп є календарний рік.

           

6. Строк та порядок сплати податку

Платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.

          

7. Відповідальність платника єдиного податку

Платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до Податкового кодексу України за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій.

 

 

Секретар ради                                                                       Г.І.Козиренко

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь