8 скликання (9 сесія): Про встановлення транспортного податку на території Червоненської селищної територіальної громади на 2022 рік

XI сесія VIII скликання

від 10 червня 2021 року                                                                             № 210

Керуючись п. 24 ч. 1 ст. 26, 50, 59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 7, 10, пп.12.3-12.4 ст. 12, ст. 267, з метою забезпечення надходжень до бюджету Червоненської селищної об’єднаної територіальної громади, селищна рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Встановити транспортний податок на території Червоненської селищної територіальної громади на 2022 рік.

1.1. Згідно підпункту 267.1.1 пункту 267.1 статті 267 Податкового кодексу України, визначати, що  платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1  пункту 267.2 статті 267 Податкового кодексу України є об’єктами оподаткування.

1.2. Відповідно підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Податкового кодексу України, визначити, що об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, та з урахуванням особливостей визначених пунктом 267.2. статті 267 Податкового кодексу України.

1.3. Згідно пункту 267.3 статті 267 Податкового кодексу України, базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2. статті 267 Податкового кодексу України.

1.4. Згідно пункту 267.4 статті 267 Податкового кодексу України, ставка податку встановлюються з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1  пункту 267.2. статті 267 Податкового кодексу України.

1.5. Згідно пункту 267.5 статті 267 Податкового кодексу України, базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

1.6. Порядок обчислення та сплати податку визначений пунктом 267.6 статті 267 Податкового кодексу України.

1.7. Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України  відповідно до пункту 267.7 статті 267 Податкового кодексу України.

1.8. Строки сплати податку визначені пунктом 267.8 статті 267 Податкового кодексу України.

2. Всі питання не врегульовані цим рішенням регулюються відповідно до норм Податкового кодексу України та діючих нормативно-правових актів.

3. Відповідальність за правильність обчислення, повноту справляння і своєчасність сплати або перерахування до бюджету Червоненської селищної територіальної громади податку покладається на платників.

4. Контроль за правильністю обчислення, повнотою та своєчасністю сплати транспортного податку здійснюється  ГУ ДПС  у Житомирській області, за надходженням коштів податку до бюджету Червоненської селищної територіальної громади – Фінансовим відділом Червоненської селищної ради.

5. Рішення набирає чинності з 1 січня 2022 року.

6. Відділу освіти та економічного розвитку Червоненської селищної ради оприлюднити рішення в засобах масової інформації, опублікувати на веб - сайті Червоненської селищної ради: http://chervonenska-gromada.gov.ua. та  направити копію цього рішення до ГУ ДПС у Житомирській області до 1 липня поточного року.

7. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні комісії селищної ради.

Секретар ради                                                              Неля БЕЗНОСКО