Червоненська селищна територіальна громада
Бердичівський район, Житомирська область
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Про затвердження Положення про порядок закріплення майна комунальної власності об'єднаної територіальної громади та типових договорів

ЧЕРВОНЕНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

Андрушівського району Житомирської області

Р І Ш Е Н Н Я

 

Двадцять восьма сесія                                                                                                сьомого скликання

від 21.12.2017 року

 

Про затвердження Положення про порядок

закріплення майна комунальної власності

об'єднаної територіальної громади та

типових договорів

 

     Відповідно до пункту 7 статті 92 Конституції України, статей 136, 137 Господарського кодексу України, статей 25, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» з метою визначення правового режиму та забезпечення ефективного використання, здійснення обліку майна комунальної власності об'єднаної територіальної громади, враховуючи рекомендації постійної комісії з питань планування, фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку, промисловості, підприємництва, транспорту, зв’язку, сфери, послуг, житлово-комунального господарства, містобудування, будівництва, земельних відносин, АПК та охорони природи Червоненська селищна рада

 

В И Р І Ш И Л А :

1. Затвердити Положення про порядок закріплення майна комунальної власності об'єднаної територіальної громади за підприємствами, установами, організаціями (закладами) на правах господарського відання, оперативного управління, що додається.

2. Затвердити Типовий договір про закріплення майна комунальної власності об'єднаної територіальної громади на праві господарського відання, що додається.

3. Затвердити Типовий договір про закріплення майна комунальної власності об'єднаної територіальної громади на праві оперативного управління, що додається.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань планування, фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку, промисловості, підприємництва, транспорту, зв’язку, сфери, послуг, житлово-комунального господарства, містобудування, будівництва, земельних відносин, АПК та охорони природи

 

 

Селищний голова                                                                                               Ю.В.Ящук

                                                                                                                                                      

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням 28 сесії 7 скликання

селищної ради від 21.12.2017

                                       

ПОЛОЖЕННЯ

Про порядок закріплення майна комунальної власності

об'єднаної територіальної громади

 за підприємствами, установами, організаціями (закладами)

 на правах господарського відання, оперативного управління

 

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1. Положення про порядок закріплення майна об'єднаної територіальної громади за підприємствами, установами, організаціями (закладами) на правах господарського відання, оперативного управління (далі – Положення) розроблено відповідно до Конституції України, Господарського кодексу України, Цивільного кодексу України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

2. Положення визначає порядок закріплення майна об'єднаної територіальної громади за підприємствами, установами, організаціями (закладами) на правах господарського відання, оперативного управління.

Об'єктами закріплення згідно з цим Положенням є:

а) цілісні майнові комплекси підприємств, установ, закладів, їх структурні підрозділи;

Структурний підрозділ підприємства, установи, організації (закладу) може бути об'єктом закріплення після виділення його в установленому порядку у цілісний майновий комплекс на підставі розподільчого балансу.

б) нерухоме майно (будівлі, споруди, у тому числі об'єкти незавершеного будівництва, а також нежитлові приміщення, після виділення їх в окрему облікову одиницю (інвентарний об'єкт);

в) майно об'єднаної територіальної громади сіл, селища, що не увійшло до статутного фонду господарських товариств, створених у процесі приватизації;

г) інше окреме індивідуально визначене майно.

3. Ініціатива щодо закріплення майна комунальної власності об'єднаної територіальної громади на правах господарського відання, оперативного управління за підприємствами, установами, організаціями (закладами) виходить від органу уповноваженого управляти комунальним майном, а також безпосередньо від підприємств, установ, організацій (закладів).

 

 

ІІ. ПОРЯДОК ЗАКРІПЛЕННЯ  МАЙНА КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ ОБ'ЄДНАНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ  ГРОМАДИ ЗА ПІДПРИЄМСТВАМИ, УСТАНОВАМИ, ЗАКЛАДАМИ

4. Право господарського відання є речовим правом суб'єкта підприємництва, який володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим за ним органом уповноваженим управляти майном комунальної власності об'єднаної територіальної громади для здійснення господарської діяльності, з обмеженням правомочності розпорядження майном за його згодою.

5. Правом оперативного управління визначається речове право суб'єкта господарювання, який володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим за ним органом уповноваженим управляти майном комунальної власності об'єднаної територіальної громади для здійснення некомерційної господарської діяльності у межах встановлених органом уповноваженим управляти майном.

6. Закріплення майна комунальної власності об'єднаної територіальної громади на правах господарською відання, оперативного управління за підприємствами, установами, організаціями (закладами), а також зміна раніше встановленого правового режиму майна здійснюється за рішенням селищної ради.

7. У разі, коли ініціатором закріплення майна комунальної власності об'єднаної територіальної громади за підприємствами, установами, закладами на праві господарського відання, оперативного управління або зміни раніше встановленого правового режиму майна виступає орган уповноважений управляти майном, то уповноважений орган  селищної ради (спеціаліст земельних ресурсів та  комунальної власності) не пізніше, ніж за 20 днів до сесії подає голові селищної ради проект рішення, в якому зазначається:

  • назва об'єкта;
  • його місцезнаходження;
  • найменування та місцезнаходження підприємства - балансоутримувача.

До пропозицій додається фінансово - економічне обгрунтування (з визначенням етапів, термінів, шляхів та засобів реалізації) ефективного використання майна, що є об'єктом закріплення, доцільності та очікуваних наслідків проведення такого закріплення.

8. У випадку, коли ініціатором закріплення майна комунальної власності об'єднаної територіальної громади виступає підприємство, установа, організація (заклад), то ініціатор не пізніше, ніж за 30 днів до сесії селищної ради подає до селищної ради документи відповідно до вимог пункту 7 розділу 2 цього Положення.

Після цього уповноважений орган селищної ради (спеціаліст земельних ресурсів та  комунальної власності) готує відповідний проект рішення щодо закріплення майна для розгляду на сесії селищної ради.

9. Після прийняття селищною ради рішення про закріплення майна селищний голова приймає розпорядження про створення комісії із приймання – передачі та після підписання комісією акту приймання – передачі, укладає договір з підприємствами, установами, організаціями (закладами) «Про закріплення майна комунальної власності об'єднаної територіальної громади за підприємствами, установами, організаціями (закладами) на правах господарського відання» або «Про закріплення майна комунальної власності об'єднаної територіальної громади за підприємствами, установами, організаціями (закладами) на праві оперативною управління», та затверджує акти приймання – передачі, що додаються.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь