Червоненська селищна територіальна громада
Бердичівський район, Житомирська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

СТРАХОВИЙ ТА ТРУДОВИЙ СТАЖ: ЧИМ ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ І ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВО?

Дата: 08.12.2022 13:34
Кількість переглядів: 104

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ В ЖИТОМИРСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ

СТРАХОВИЙ ТА ТРУДОВИЙ СТАЖ:

ЧИМ ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ І ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВО?

 

В інформаційному просторі ми часто чуємо такі терміни, як «страховий стаж» і «трудовий стаж». Тому сьогодні актуальним є питання: а чим вони відрізняються і чому це так важливо розуміти? Знати ці нюанси необхідно усім, а особливо тим, хто збирається на пенсію. По суті, і страховий, і трудовий стаж зазначає відпрацьовані людиною періоди. Проте ці поняття мають і свої відмінності.

До 1 січня 2004 року стаж називається трудовим. Тобто трудовий стаж – це період роботи, який підтверджують записи у трудовій книжці (або в різних пенсійних ситуаціях – інші документи: дипломи, військові квитки, свідоцтва про народження дітей тощо). Отже, основним документом є трудова книжка. Бо саме на її правильно оформлених записах грунтується підрахунок відпрацьованих періодів. Таким чином, трудовий стаж до 2004 року, згідно із законодавством, прирівнюється до страхового стажу.

Згідно Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», що набув чинності з 1 січня 2004 року, страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі, не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Тобто, якщо ти працюєш і сплачуєш внески (чи за тебе їх сплачує роботодавець) у визначених державою розмірах – страховий стаж маєш. А якщо за період роботи страхові внески не сплачено або ж їх розмір менший від законодавчо встановленого – страховий стаж відсутній або неповний. Отож, після 2004 року набути страховий стаж можна єдиним способом – сплачуючи страхові внески, мінімальний розмір яких становить 22% від мінімальної зарплати. Дані про них вносяться до Реєстру застрахованих осіб або Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Щоб у майбутньому не мати проблем із наявністю страхового стажу, перевіряйте, чи оформлені ваші трудові відносини, чи своєчасно і в повному обсязі сплачені страхові внески! Зробити це можна в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг ПФУ – portal.pfu.gov.ua або особисто звернутися до сервісного центру


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь