Інформація про тест-систему для дослідження на COVID-19

Дата: 30.03.2020 09:00

Фото без опису

Що робити, якщо в місцевій лікарні не знають нічого про дослідження на наявність COVID-19?

Діагностика буде здійснюватися виключно у випадках, які відповідають епідеміологічному та клінічному визначенню хвороби, зазначених у рекомендаціях ВООЗ. Тестування буде проводити вірусологічна референс-лабораторія Центру громадського здоров’я України. Купити тест-систему для самостійного користування неможливо.

Яку саме тест-систему купила Україна?

Україна купила тест-системи для виявлення COVID-19 німецького та китайського виробництва. Реагенти у складі тест-систем дозволяють провести лабораторну діагностику нового коронавірусу на сучасному рівні.

Скільки часу триває лабораторний тест на новий коронавірус?

До отримання результату проходить орієнтовно 5-6 годин.

Чи є в Україні експрес-тести?

250 тисяч експрес-тестів надійшли в Україну і будуть завезені в регіони. При використанні експрес-тесту результат відомий за 10-15 хвилин.

Чи є в регіонах тест-система для виявлення нового коронавірусу?

Закуплені Україною тест-системи та експрес-тести для виявлення COVID-19 були направлені в усі регіони країни.

Нагадуємо, що для профілактики захворювання на коронавірус слід дотримуватися стандартних правил:

• ! часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами
  • ! під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою
  • ! уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель
  • ! якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому історію ваших подорожей
  • ! не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.

Пам’ятайте, щоб убезпечити себе, передусім тримайте дистанцію з оточуючими не менше 1,5 метра! Не виходьте з дому без нагальної потреби, обмежте соціальні контакти!

З рекомендаціями Міністерства охорони здоров’я України щодо використання медичних масок можна ознайомитися ТУТ.

Інформацію взято з сайту Житомирської обласної державної адміністрації: oda.zht.gov.ua