У 2019 році інспектори Держгеокадастру області виявили понад пів тисячі порушень вимог земельного законодавства

Дата: 04.02.2020 09:03

Фото без описуУпродовж 2019 року фахівці Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області здійснили 828 перевірок дотримання вимог земельного законодавства при використанні земель державної та комунальної власності на загальній площі 12 927 гектарів. За результатами проведених заходів контролю виявлено 556 порушень вимог земельного законодавства при використанні земельних ділянок загальною площею 6 546 гектарів.

За вказаний період державні інспектори нарахували шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття родючого шару ґрунту без спеціального дозволу на загальну суму 3 779 773,75 гривень.

Наймасштабніше порушення зафіксовано у Новоград-Волинському районі — самовільне зайняття невстановленими особами земельних ділянок загальною площею 71,5429 га із цільовим призначенням для розміщення та постійної діяльності Збройних сил України. Натомість, на вказаних територіях відбувався процес обробітку ґрунту: сіялася озима пшениця. Попередньо визначена шкода за цим порушенням складає 3 063 610,06 гривень.

Також, упродовж 2019 року спеціалісти Управління з контролю за використанням та охороною земель розглянули 704 звернення громадян та юридичних осіб, а також 164 вимоги органів прокуратури та листів інших правоохоронних органів.

Інформацію взято з сайту Житомирської обласної державної адміністрації: oda.zht.gov.ua