Звернення Президента щодо підтримки українців під час епідемії COVID-19
Бажаю здоров’я, дорогі українці!
Ми починаємо новий тиждень боротьби з поширенням коронавірусу в Україні.
Наші пріоритети залишаються незмінними – це забезпечення країни всім необхідним, захист та підтримка українських медиків, допомога громадянам та бізнесу, які опинились у скрутному становищі.
Далі про все це розповім більш детально.
Найперше, Міністерство охорони здоров’я вже отримало близько півмільйона ПЛР-тестів українського виробництва. А сьогодні буде відвантажено ще майже 200 тисяч таких тестів. За якістю і точністю вони відповідають світовим стандартам.
Своєчасно виявити вірус є дуже важливим у боротьбі з COVID-19. Саме тому ми посилюємо потужність наших лабораторій. Наша мета – робити не менше десяти тисяч ПЛР-тестувань на добу.
Також ми очікуємо традиційного прибуття з Китаю літаків, які доставлять в Україну засоби індивідуального захисту та медичне обладнання.
Далі щодо важливих економічних кроків. Я вітаю рішення Національного банку України знизити облікову ставку до восьми відсотків. Це дає банкам можливість зменшити ставки за кредитами як для бізнесу, так і для населення. Тепер м’яч на їхньому боці, тож усі ми з нетерпінням чекаємо на таке рішення.
Серед іншого, на цьому тижні уряд та НБУ мають презентувати дві важливі програми. Перша – це іпотека для населення за ставкою близько 10%.
Друга – це кредити малому бізнесу за низькою ставкою для виплати заробітних плат своїм працівникам.
Є й інші приємні новини.
У квітні 2020 року ціна на газ для населення знизилася на 15% у порівнянні з березнем та майже на 40%, починаючи з січня.
І це – найнижча ціна на газ для населення за останні чотири роки.
Знаю, що важливим питанням є робота продовольчих ринків.
На найближчому засіданні, в середу, уряд розгляне можливість їхнього відкриття.
Я вважаю, що за умови дотримання всіх правил безпеки вже цієї п’ятниці ринки зможуть відновити роботу.
Але хочу підкреслити – лише за умови дотримання всіх правил безпеки.
Робочі місця, заробіток громадян, зокрема малих фермерів, є дуже важливими.
Але життя та здоров’я українців – понад усе.
Це стосується й тих громадян, які перебувають в Україні, і тих, які зараз за кордоном. Ми відновлюємо їхню евакуацію спеціальними рейсами. Вона буде проходити поступово та контрольовано, у форматі до чотирьох літаків на добу.
Всі пасажири, які повернуться в Україну, будуть розподілені на дві групи.
Перша – це більшість, яка має смартфони і зможе пройти обов’язкову самоізоляцію у себе в помешканнях завдяки мобільному додатку «Дій вдома».
Він допоможе медикам та нашим поліцейським контролювати процес.
Інша частина громадян – близько 10%, які не мають смартфонів, пройдуть обсервацію в класичному форматі – тобто у підготовлених державою локаціях.
Також радий повідомити, що завтра в рамках проекту «Всеукраїнська школа онлайн», спільно з ЮНІСЕФ, стартують уроки для дітлахів з першого по четвертий клас. Традиційно розклад занять і список телеканалів, які транслюватимуть уроки, ви знайдете на офіційних сторінках Офісу Президента та Міністерства освіти і науки України.
Окремо декілька слів щодо боротьби з пожежами в Україні.
Ситуація в Житомирській області є контрольованою. Минулої доби було ліквідовано два осередки пожежі. Зараз тривають активні роботи на інших осередках. До цих робіт залучено понад 500 осіб та 95 одиниць техніки.
У Зоні відчуження ліквідовано два осередки, загрози розповсюдження вогню на інших осередках наразі немає. З вогнем ведуть боротьбу більш як тисяча наших рятувальників і пожежників, а також 235 одиниць техніки. Радіаційний фон у столиці, Київській області та у Зоні відчуження в межах норми.
Я дякую всім нашим пожежникам та рятувальникам за цю роботу.
Дорогі українці! 26 квітня були роковини страшної трагедії на Чорнобильській атомній електростанції.
Я хочу ще раз подякувати та низько вклонитись усім ліквідаторам аварії на ЧАЕС за їхню мужність, яка зупинила страшне лихо не тільки для України, а й для всього людства.
34 роки тому вони стали на захист кожного з нас – ціною власного життя та здоров’я.
Сьогодні така ситуація, коли кожен з нас може вберегти життя людей навколо. І для цього потрібно не так багато. Як мінімум – залишатися вдома.
Давайте пам’ятати про це та не виходити на вулицю без зайвої потреби.
Будьте здорові, дорогі українці.
Бережімо себе! Збережемо Україну!
Інформацію взято з сайту Житомирської обласної державної адміністрації: oda.zht.gov.ua