На Житомирщині епідпоріг захворюваності на грип та ГРВІ перевищено майже на 67 %
Протягом останніх 3-х тижнів в області спостерігається зростання захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції.
Про це інформує ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» (Центр).
За даними Центру на 5-у тижні 2020 року в Житомирській області зареєстровано 11710 випадків захворювання, що на 38,5% більше ніж за попередній тиждень, інтенсивний показник становить 959,1 на 100 тис. населення. Станом на 3 лютого захворюваність перевищує епідпоріг на 66,9%.
Зростання захворюваності відбулося по всіх вікових групах як серед дітей, так і серед дорослих. Серед захворілих на ГРВІ та грип дорослі, старше 18 років, становлять 33,1% (3867 випадків), а 66,9% захворілих – це діти до 17 років (7843 випадки), що на 47,9% більше ніж за попередній тиждень.
Госпіталізовано за поточний тиждень 511 хворих, у тому числі 385 дітей – 75,3% від усіх госпіталізованих.
У Житомирській області проти грипу щеплено 3200 осіб з груп ризику, зокрема за останній тиждень – 191 особа. Найбільша кількість щеплених у м. Житомирі – 941 особа, м. Бердичеві – 249, Коростишівському районі – 247, Новоград-Волинському районі – 197 осіб, Житомирському районі – 171, Романівському районі – 124, Любарському районі – 132 особи, Олевському районі – 147 осіб, м. Коростені – 143. Жодної людини не щеплено в Ружинському районі.
Нагадуємо, що найкраща профілактика грипу – це щорічна вакцинація.
Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною. Вакцинуватися можна впродовж усього сезону.
Вакцини проти грипу можна придбати в аптеці та зробити щеплення у закладі охорони здоров’я. Цього року українцям доступні дві вакцини проти грипу: «Ваксігрип Тетра» (виробник — «Санофі Пастер», Франція) та «Джісі Флю» («Грін Кросс Корпорейшн», Південна Корея), які можна застосовувати і для щеплення дітей віком від шести місяців.
Якість вакцин, котрі ввозять до країни, перевіряють Держлікслужба України та Лабораторія з контролю якості медичних імунобіологічних препаратів Державного експертного центру.
Що треба знати про грип та як уникнути зараження, читайте тут.
Інформацію взято з сайту Житомирської обласної державної адміністрації: oda.zht.gov.ua