8 скликання (15 сесія): Про внесення змін до Програми пільгового перевезення учнів, вихованців та педагогічних працівників закладів освіти Червоненської селищної територіальної громади на 2021-2023 роки
ЧЕРВОНЕНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
БЕРДИЧІВСЬКОГО РАЙОНУ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
ХV сесія VIII скликання
21 грудня 2021 року смт Червоне № 418
Про внесення змін до Програми пільгового
перевезення учнів, вихованців та педагогічних
працівників закладів освіти Червоненської селищної
територіальної громади на 2021-2023 роки
Керуючись статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про транспорт», «Про автомобільний транспорт», «Про дорожній рух», наказу Міністерства освіти і науки України від 02.10.2014 року №1 124 «Інструкція щодо організації та проведення екскурсій і подорожей з учнівською та студентською молоддю», листа Міністерства освіти і науки України №1/11-975 від 29.01.2018 року «Щодо програми Шкільний автобус», з метою забезпечення ефективної дії механізму перевезень учнів, вихованців та вчителів до закладів освіти і в зворотному напрямку, враховуючи рішення дванадцятої сесії Червоненської селищної ради восьмого скликання від 16.09.2021 року № 297 «Про визначення головних розпорядників коштів та відповідальних виконавців бюджетних програм», рішення дванадцятої сесії Червоненської селищної ради восьмого скликання від 16.09.2021 року № 284 «Про затвердження положення про Гуманітарний відділ», враховуючи рекомендації спільного засідання постійних комісій, селищна рада
ВИРІШИЛА:
1. Внести зміни до Програми пільгового перевезення учнів, вихованців та педагогічних працівників закладів освіти Червоненської селищної територіальної громади на 2021-2023 роки, затвердженої рішенням третьої сесії Червоненської селищної ради восьмого скликання від 23.12.2020 року та викласти її в новій редакції, що додається.
2. Фінансування заходів Програми пільгового перевезення учнів, вихованців та педагогічних працівників закладів освіти Червоненської селищної територіальної громади на 2021-2023 роки здійснювати у межах видатків, передбачених бюджетом Червоненської селищної територіальної громади на відповідний рік, та інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством України.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні комісії селищної ради з питань планування, фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку, промисловості, підприємництва, транспорту, зв’язку та сфер послуг (Журавель І.М.) та з питань освіти, культури, молоді, фізичної культури і спорту, охорони здоров’я та соціального захисту населення, прав людини, законності, депутатської діяльності і етики та місцевого самоврядування (Степанчук Ю.О.).
Селищний голова Юрій ЯЩУК
Рішення розроблено Гуманітарним відділом.
Начальник Гуманітарного відділу Оксана РОГАЛЬ
ПОГОДЖЕНО:
Заступник селищного голови
з питань діяльності виконавчих
органів ради Павло БОЛОТІН
Керуючий справами (секретар)
виконавчого комітету Наталія СЕМЕНОВА
Начальник відділу правового,
організаційно-інформаційного забезпечення,
документообігу, цивільного захисту
та мобілізаційної роботи Олександр САВЕНКО
Секретар ради Неля БЕЗНОСКО
ПАСПОРТ
Програми пільгового перевезення учнів, вихованців та педагогічних працівників закладів освіти Червоненської селищної територіальної громади на 2021-2023 роки
1 |
Ініціатор розроблення Програми |
Гуманітарний відділ Червоненської селищної ради |
2 |
Назва нормативних документів про необхідність розроблення Програми |
Конституція України, Закони України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про місцеве самоврядування в Україні», постанови Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 № 31 «Про затвердження Державної цільової соціальної програми «Шкільний автобус», наказу Міністерства освіти і науки України від 29.01.2015 року №63 «Про затвердження Плану заходів МОН з виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України та Коаліційної угоди» |
3 |
Розробник Програми |
Гуманітарний відділ Червоненської селищної ради |
4 |
Відповідальний виконавець Програми |
Гуманітарний відділ Червоненської селищної ради |
5 |
Учасники Програми |
Гуманітарний відділ Червоненської селищної ради, заклади освіти |
6 |
Термін реалізації Програми |
2021-2023 роки |
7 |
Джерела фінансування
|
Бюджет селищної територіальної громади, кошти субвенцій з місцевих бюджетів, інші джерела фінансування не заборонені законодавством України |
8 |
Загальний обсяг фінансових ресурсів |
В межаж фінасових можливостей бюджету селищної територіальної громади |
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення ХV сесії VІІІ скликання від 21.12.2021 р. №418
Програма
пільгового перевезення учнів, вихованців та педагогічних працівників закладів освіти Червоненської селищної територіальної громади на 2021-2023 роки
Програма пільгового перевезення учнів, вихованців та педагогічних працівників закладів освіти Червоненської селищної територіальної громади на 2021-2023 роки (далі – Програма) розроблена відповідно до Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про місцеве самоврядування», постанови Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 № 31 «Про затвердження Державної цільової соціальної програми «Шкільний автобус», наказу Міністерства освіти і науки України від 29.01.2015 року №63 «Про затвердження Плану заходів МОН з виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України та Коаліційної угоди».
Програма спрямована на реалізацію пріоритетних цілей, визначених Державною цільовою соціальною програмою «Шкільний автобус», затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 16 січня 2003 року № 31, Державною стратегією регіонального розвитку України на 2021-2027 р.р., наказом Міністерства освіти і науки України від 29 січня
2015 року № 63 «Про затвердження Плану заходів МОН з виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України та Коаліційної угоди».
Програма визначає мету, зміст, завдання та проблеми щодо забезпечення регулярного безоплатного перевезення до місць навчання/виховання та у зворотному напрямку учнів, вихованців та педагогічних працівників.
Програма спрямована на забезпечення соціального захисту учасників навчально-виховного процесу, створення оптимальної мережі закладів освіти і відповідних умов для отримання дошкільної, початкової, базової та повної загальної середньої освіти.
Програма може доповнюватися, змінюватися відповідно до порядку, встановленого чинним законодавством України.
Розроблення Програми зумовлено необхідністю модернізації системи освіти громади, переорієнтації на забезпечення якісної освіти та вільного доступу до неї.
У закладах загальної середньої освіти громади навчаються 560 учнів, потребують підвезення 169 учнів. По «Червоненському ліцею» - 129 учнів, з них - 121 шкільними автобусами; по «Глинівецькому ліцею» – 40 учнів., з них – 26 шкільним автобусом.
Виконання Програми дасть змогу створити умови для забезпечення регулярного перевезення до місць навчання/виховання та у зворотному напрямку учнів, вихованців і педагогічних працівників, що сприятиме забезпеченню доступності освіти в закладах освіти громади.
Фінансування заходів Програми здійснюватиметься з урахуванням реальних можливостей місцевих бюджетів, а також інших джерел не заборонених чинним законодавством.
І. Мета та завдання Програми
Метою Програми є організація безпечного, регулярного і безоплатного перевезення учнів, вихованців та педагогічних працівників закладів освіти до місця навчання, роботи і додому та створення оптимальних умов для здобуття дошкільної, початкової, базової та повної середньої освіти на території громади.
Досягнення мети передбачає вирішення таких основних завдань:
1) забезпечення реалізації прав громадян на доступність і безоплатність здобуття дошкільної, початкової, базової та повної загальної середньої освіти;
2) можливість оптимізації мережі закладів освіти;
3) забезпечення роботи закладів освіти і освітнього округу.
ІІ. Обґрунтування шляхів і засобів вирішення проблем
Для забезпечення доступності до дошкільної, початкової, базової та повної загальної середньої освіти необхідно створити належні умови безпечного, регулярного і безоплатного перевезення учнів, вихованців та педагогічних працівників закладів освіти громади до місця навчання/виховання, роботи і додому, що передбачено чинним законодавством України.
За час дії Програми планується:
- забезпечити соціальний захист учасників навчально-виховного процесу;
- забезпечити охоплення підвезенням усіх учнів/вихованців з числа тих, що проживають за межами пішохідної достопності, та педагогічних працівників до закладів освіти, а також учнів для участі у спортивних змаганнях, конкурсах різного рівня.
Для забезпечення підвезення розробляється та затверджується транспортний маршрут. А також, за потреби, укладаються договори з перевізником (перевізниками) для забезпечення перевезення учнів/вихованців та педагогічних працівників за напрямками, які не враховані в маршрутах шкільних автобусів.
При забезпеченні транспортним засобом на кожному маршруті беруться до уваги дорожні умови, наявність кваліфікованих водіїв та регулярні витрати на підтримку роботи системи автоперевезень (страхування, вартість палива, утримання транспортних засобів).
Транспортні маршрути підвезення учнів, вихованців та педагогічних працівників громади до місць навчання/виховання, на роботу та в зворотному напрямку, можуть змінюватись у зв’язку з оптимізацією мережі закладів освіти.
Фінансування заходів Програми буде здійснюватися за рахунок коштів місцевих бюджетів, інших джерел, не заборонених чинним законодавством.
ІІІ. Напрями діяльності та заходи Програми
Видатки формуються за рахунок місцевих бюджетів, інших джерел, не заборонених законодавством, використовуються за цільовим призначенням, виключно для реалізації мети та завдань Програми.
ІV. Очікувані результати та ефективність виконання Програми
Виконання Програми дає можливість:
забезпечити доступність дошкільної, початкової, базової та повної загальної середньої освіти для громадян, які проживають на території громади;
забезпечити регулярне, безоплатне перевезення учнів, вихованців та педагогічних працівників до місць навчання/виховання, роботи і у зворотному напрямку;
створити умови для здобуття дошкільної, початкової, базової та повної загальної середньої освіти громади;
здійснювати оптимізацію мережі закладів освіти громади.
Орієнтовний обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання Програми
|
Усього витрат на виконання Програми |
||
2021 р. |
2022 р. |
2023 р. |
|
Обсяг ресурсів, усього, у тому числі: |
79 384,00 грн. |
64 300,00 грн |
65 000,00 грн |
бюджет селищної територіальної громади |
79 384,00 грн. |
64 300,00 грн. |
65 000,00 грн. |
інші джерела фінансування |
|
|
|
V. Обсяги, джерела фінансування та терміни виконання Програми
Фінансування Програми здійснюватиметься за рахунок бюджету селищної територальної громади та інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.
Секретар ради Неля БЕЗНОСКО