Червоненська селищна територіальна громада
Бердичівський район, Житомирська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Про реалізацію та використання штучних квітів, інших ритуальних товарів, виготовлених з пластику

ЧЕРВОНЕНСЬКА  СЕЛИЩНА  РАДА

 

  ЖИТОМИРСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

 

В И К О Н А В Ч И Й   К О М І Т Е Т

Р І Ш Е Н Н Я

 

20 квітня 2021 року                                                                                          №  40

 

Про реалізацію та

використання штучних квітів,

інших ритуальних товарів,

виготовлених з пластику

 

Керуючись статтями 30, 33, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статтею 19 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2030 року», Порядку утримання кладовищ та інших місць поховань, затвердженого наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 19.11.2003 року №193, з метою захисту навколишнього природного середовища та збереження довкілля від забруднення штучними квітами, вінками, корзинками, тощо які виготовлені з пластику, виконавчий комітет Червоненської селищної ради

 

ВИРІШИВ:

 

1. Рекомендувати суб’єктам господарювання сфери торгівлі не здійснювати реалізацію штучних квітів, вінків, корзин інших ритуальних товарів, виготовлених з пластику в закладах торгівельної мережі, на селищному ринку, а також при здійсненні виїзної торгівлі на території Червоненської селищної територіальної громади.

 

2.  Заборонити мешканцям і гостям населених пунктів Червоненської селищної територіальної громади використовувати, розміщувати та  покладати на об’єктах благоустрою територіальної громади (місцях захоронення, братських могилах, кладовищах, тощо) штучні квіти, вінки, корзини, інші ритуальні товари, виготовлені з пластику.

 

3. Керівникам установ, організацій, закладів комунальної власності, старостам відповідних старостинських округів проводити широку роз’яснювальну роботу серед населення про недоцільність використання штучних квітів та їх шкідливий вплив на природу, позитивний досвід європейських країн з використання живих квітів в період поминальних днів; екологічну шкоду, яку тягне за собою масове і неконтрольоване використання штучних квітів на кладовищах і на інших об’єктах благоустрою селища.

 

4. Відділу освіти та економічного розвитку селищної ради рекомендувати керівникам закладів освіти і культури здійснювати широку роз’яснювальну роботу серед вихованців та учнів, з метою виховання культури застосування живих квітів, інформування учнів про значний шкідливий вплив продукції з синтетичних полімерів (штучних квітів, вінків, корзин тощо) на навколишнє природне середовище.

 

5. Завідувачу господарством селищної ради Шашлюку В.М., старостам відповідних старостинських округів організувати виготовлення та розміщення на входах до кладовищ Червоненської селищної територіальної громади інформаційних листівок, оголошень про заборону використання мешканцями і гостями населених пунктів Червоненської селищної територіальної громади штучних квітів, вінків, корзин, інших ритуальних товарів, виготовлених з пластику та їх шкідливий вплив на  довкілля.

 

6. Селищному голові Ящуку Ю.В. звернутись до релігійних організацій, які здійснюють діяльність на території Червоненської селищної територіальної громади, щодо надання допомоги в роз’ясненні мешканцям громади про шкідливий вплив штучних квітів, вінків, корзин, інших ритуальних товарів, виготовлених з пластику на навколишнє природне середовище та заборону їх розміщення на кладовищах та інших об’єктах благоустрою населених пунктів територіальної громади в період поминальних днів.

 

7. Координацію по виконанню даного рішення покласти на старост та завідувача господарством селищної ради Шашлюка В.М., контроль за виконанням даного рішення залишаю за собою.

 

 

Селищний голова                                                                              Юрій ЯЩУК