Червоненська селищна територіальна громада
Бердичівський район, Житомирська область
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Про внесення змін в Додаток на 2019 рік до Програми розвитку охорони здоров’я Червоненської селищної ради на 2017-2020рр.

ЧЕРВОНЕНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

Андрушівського району Житомирської області

Р І Ш Е Н Н Я

 

Сорок друга позачергова сесія                                      сьомого скликання

від 22 березня 2019 року                                                     

 

Про внесення змін в Додаток на 2019 рік до

Програми розвитку охорони здоров’я

Червоненської селищної ради на 2017-2020рр.

 

     Відповідно до п.22 ст.ст.26,32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», Закону України «Про охорону здоров’я населення», з метою вдосконалення медичної допомоги і запровадження здорового способу життя серед жителів Червоненської об’єднаної територіальної громади, враховуючи висновок постійної комісії з питань планування, фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку, промисловості, підприємництва, транспорту, зв'язку, сфери послуг, житлово-комунального господарства, містобудування, будівництва, земельних відносин, АПК та охорони природи, селищна рада

 

В И Р І Ш И Л А:

1. Внести зміни в Додаток на 2019 рік до Програми розвитку охорони здоров’я Червоненської селищної ради на 2017-2020 рр. затверджений рішенням 40 сесії від 22.12.2018р. зі змінами від 25.02.2019р. Додаток викласти в новій редакції. (Додається)

2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на комісію з питань планування, фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку, промисловості, підприємництва, транспорту, зв’язку, сфери послуг, житлово-комунального господарства, містобудування, будівництва, земельних відносин, АПК та охорони природи.

 

 

 

 

 Селищний голова                                                                          Ю.В. Ящук

 

 

 

 

 

                                                                                                                            «ЗАТВЕРДЖЕНО»

                                                                           рішення 42 сесії сьомого скликання

                                                                      Червоненської селищної ради

                                                                       від 22 березня 2019 року

                                   

 

 

 

 

 

 

 

Додаток

на 2019 рік

до Програми розвитку охорони здоров’я 

Червоненської селищної ради на 2017-2020 роки

(в новій редакції)

 

 

 

 

 

І. Паспорт Програми

 

1.

Ініціатор розроблення програми

Червоненська селищна рада

2.

Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення програми

Стаття 22 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», стаття 43 Закону  України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закон України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», статті 24 Закону України «Про протидію захворюванню на туберкульоз», постанови Кабінету Міністрів України від 03.12.2009 № 1301 «Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів і дітей – інвалідів технічними та іншими засобами», постанови Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 160 «Про затвердження Порядку забезпечення громадян, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання, лікарськими засобами та відповідними харчовими продуктами для спеціального дієтичного споживання», наказу Міністерства охорони здоров’я України від 01.10.2013 №845 «Про систему онкологічної допомоги населенню України»,

 

3.

Розробник програми

Червоненська селищна рада

 

4.

Співрозробники програми

КНП «Амбулаторія загальної практики – сімейної медицини » Червоненської селищної ради, ФОП Мриглод Л.В.

5.

Відповідальний виконавець програми

Головний розпорядник коштів місцевого бюджету

6.

Виконавець програми

Червоненська селищна рада,

КНП «Амбулаторія загальної практики – сімейної медицини » Червоненської селищної ради, ФОП Мриглод Л.В.

 

7.

Термін реалізації програми

2019 рік

 

8.

Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні програми

Місцевий бюджет та інші джерела

9.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми

   93500,0 грн.

 

ІІ. Визначення проблем, на розв’язання яких спрямована програма

Складні економічні умови, погіршення екологічної ситуації, надмірне техногенне навантаження, недосконалість системи медичного і соціального забезпечення, високий рівень захворюваності населення, погіршення якості продуктів харчування, зростання стресових ситуацій у повсякденному житті спричиняють збільшення кількості хворих з різними видами захворювань. 

Особливо страждають люди з рідкісними хронічними захворюваннями, які потребують постійного високоспеціалізованого коштовного лікування. Виконання програми дасть змогу безоплатно забезпечити медичними препаратами, лікувальним харчуванням, виробами медичного призначення як в стаціонарних, так і в амбулаторних умовах хворих, що страждають на орфанні захворювання, онкологічні захворювання, хворих із трансплантованими органами, стомованих хворих, а також забезпечити профілактику, діагностику та лікування туберкульозу.

Дані хворі залишилися без державної підтримки і самостійно придбати життєво необхідні ліки не можуть через їх високу вартість. 

На диспансерному обліку перебуває 120 орфанних хворих, з них 5 дітей.  1 хворий із трансплантованими органами та 3 стомованих хворих.

У 2018 році в ОТГ зареєстровано 10 первинних онкологічних хворих, а кількість усіх онкологічних хворих в ОТГ становить 105 осіб.

Протягом 2018 року від онкологічних захворювань в ОТГ померло 12 хворих. Внаслідок діагностики онкологічних захворювань на пізніх стадіях залишається значною кількість хворих, які помирають протягом року після встановлення діагнозу. Так дорічна летальність онкохворих склала 22 %.

Використано бюджетних коштів на симптоматичне лікування онкохворих за 2018 рік – 126 238,0 грн.

Зростання онкологічної захворюваності серед населення району та ОТГ у зв’язку з можливістю виникнення онкологічних ефектів внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС свідчить про надзвичайну гостроту проблеми.

Щороку збільшується кількість хворих з хіміорезистентним туберкульозом. Причина – недотримання правил інфекційного контролю у вогнищах через низьку санітарну культуру хворих, зниження опірності організму дітей через постійний туб контакт, недостатнє харчування та відсутність профілактики у контактних згідно протоколу; неможливість постійної ізоляції дітей із вогнищ через відмову батьків.      

Відмічається зріст  рецидивів: у 2017р. було 2, а в 2018р.- 4 .

Основна причина рецидивів – великі залишкові зміни після основного курсу та обтяжуючі фактори - неправильний спосіб життя, міграція, низький матеріальний рівень життя.

 

ІІІ. Мета Програми

Головною метою Програми є забезпечення дороговартісними життєво необхідними медичними препаратами та виробами медичного призначення хворих, що потребують постійного лікування, поліпшення епідемічної ситуації в напрямку зменшення загальної кількості хворих на туберкульоз, забезпечення загального та рівного доступу населення до якісних послуг з профілактики, діагностики та лікування.

Зниження смертності, зменшення кількості первинних виходів на інвалідність внаслідок захворювання на онкологічні захворювання, створення умов для продовження та поліпшення якості життя онкологічних хворих, шляхом підвищення ефективності заходів з профілактики, а також раннього виявлення та лікування онкологічних захворювань.

 

ІV. Виконавці Програми

Відповідальним виконавцем Програми є головний розпорядник коштів – Червоненська селищна рада; виконавці: КНП «Амбулаторія загальної практики – сімейної медицини » Червоненської селищної ради, ФОП Мриглод Л.В.

 

V. Обсяги, джерела фінансування та строки виконання Програми

 

Фінансування заходів Програми здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету, затверджених рішенням Червоненської селищної ради, виходячи з можливостей бюджету.

Термін реалізації Програми - 2019 рік.

 

VI. Основні завдання

Розв’язання проблеми можливе шляхом виконання таких завдань:

  • забезпечення доступу громадян ОТГ до спеціалізованої медичної допомоги відповідно до стандартів надання медичної допомоги затверджених Міністерством охорони здоров’я України;
  • забезп