Для сталого забезпечення жителів громад теплом необхідно збільшити частку ПДФО до місцевих бюджетів - АМУ звернулася до Прем'єр-міністра

Дата: 03.09.2021 10:56

Фото без описуЗростання цін на природний газ та послуги з його розподілу ставить під загрозу проходження опалювального сезону 2021/2022 роки, адже на органи місцевого самоврядування покладається непосильне фінансове навантаження.

Видатки з бюджетів місцевого самоврядування на забезпечення теплом бюджетних установ (шкіл, садочків, лікарень та ін.) у зв’язку з підвищенням ціни на природний газ із 8 грн до 18 грн за куб. м складуть у опалювальному сезоні 2021/2022 майже 17 млрд грн, що на 9 млрд грн більше ніж в попередньому опалювальному сезоні.

Окрім того, збереження/утримання діючого тарифу на послуги теплопостачання для побутових споживачів потребуватиме дофінансування з бюджетів місцевого самоврядування на підтримку підприємств теплокомуненерго обсягом 16 млрд грн.

Фото без описуЧастковою компенсацією таких додаткових видатків може стати збільшення частки зарахування до бюджетів місцевого самоврядування податку на доходи фізичних осіб і ухвалення для цього відповід них змін до Бюджетного кодексу України (законопроєкту № 5066 або № 5066-1). Йдеться, зокрема, про пропозицію Асоціація міст України збільшити на 5% частку ПДФО, яка зараховується до казни тергромад. Нині вона становить 60%.

«Здається, 5% це небагато, але для бюджетів громад України це отримання додаткового обсягу фінансового ресурсу. Тергромади Житомирщини зможуть додатково отримати близько 355 мільйонів гривень», – зауважує консультант з бюджетних питань Житомирського РВ АМУ Сергій Гаращук.

Асоціація міст України для забезпечення сталої роботи підприємств теплокомуненерго та надання споживачам своєчасних і якісних комунальних послуг запропонувала Прем’єр-міністру підтримати органи місцевого самоврядування у проходженні опалювального сезону 2021/2022 роки шляхом збільшення частки зарахування ПДФО до місцевих бюджетів.

Пресслужба Житомирського РВ АМУ