НЕ ПАЛИ: рятувальники нагадують про необхідність дотримуватися правил перебування у природних екосистемах

Дата: 18.05.2020 08:42

Як повідомляє Управління ДСНС України у Житомирській області, триває робота з попередження виникнення численних пожеж на відкритих територіях та у природних екосистемах. Рятувальники Житомирщини разом із лісниками та поліцейськими проводять рейдові перевірки у лісових масивах та найбільш відвідуваних місцях відпочинку області. Вони патрулюють парки, водойми, рекреаційні зони та ліси, аби запобігти повторній хвилі масштабних пожеж в екосистемах, які вирували на півночі Житомирської області з квітня місяця. Також у ході інформаційно-роз’яснювальної роботи рятувальники пояснюють людям, як не знищити кілька сотень гектарів лісу під час спалювання сміття.

Така робота проводиться навіть під час обмежувальних карантинних заходів, адже пожежонебезпечний період в Україні набирає обертів і створює передумови для збільшення кількості загорянь в екосистемах.

Тож, Служба порятунку закликає громадян суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі у природних екосистемах!

! Перш за все, не слід розводити відкритий вогонь біля лісової зони, в полях, а також залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці.

! Категорично заборонено випалювати сміття та рослинні залишки!

! Пам’ятайте, що пожежі в екосистемах також можуть спричинити тяжкі наслідки, зокрема, неконтрольоване поширення вогню на житлові будинки та поруч розташовані споруди, руйнування родючого шару ґрунту та загибель тварин.

Інформацію взято з сайту Житомирської обласної державної адміністрації: oda.zht.gov.ua