Червоненська громада
Житомирська область, Бердичівський район

Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

14 листопада – Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом. Це захворювання характеризується стійким підвищенням рівня глюкози у крові, може виникнути у будь-якому віці і продовжується протягом всього життя. Цукровий діабет входить до трійки захворювань, які найчастіше спричиняють інвалідизацію населення та смерті атеросклероз, рак і цукровий діабет.

За даними ВООЗ, цукровий діабет збільшує смертність в 2-3 рази і скорочує тривалість життя.

Актуальність проблеми зумовлена масштабністю розповсюдження цукрового діабету. Станом на сьогодні у всьому світі зареєстровано близько 200 млн випадків, проте реальна кількість хворих близько у 2 рази більша (не враховані особи з легкою формою, яка не потребує медикаментозного лікування). При цьому захворюваність щорічно збільшується у всіх країнах на 5-7%, а кожні 12-15 років — подвоюється. Як наслідок, катастрофічне зростання кількості хворих набирає характер неінфекційної епідемії.

Сьогодні жителі громади можуть безкоштовно здати експрес-аналіз на рівень глюкози в крові не тільки в амбулаторії, але й в приміщенні ЦНАПу з 8.00 до 12.00.« повернутися до списку новин