Програма підтримки в Червоненській об’єднаній територіальній громаді учасників бойових дій, які повертаються з АТО, та членів їхніх сімей на 2019 - 2021 роки

П Р О Е К Т

Програма підтримки
в Червоненській об’єднаній територіальній громаді учасників бойових дій,
які повертаються з АТО, та членів їхніх сімей
на 2019 - 2021 роки

1. ПАСПОРТ

1Ірограма підтримки
в Червоненській об’єднаній територіальній громаді учасників бойових дій,
які повертаються з АТО, та членів їхніх сімей

на 2019-2021 роки

1.

Ініціатор розроблення Програми

2.

Назва розпорядчого документа при розробленні Програми

Закони України «Про місцеве самоврядування в Україні»

3.

Розробник Програми

4.

Відповідальні виконавці Програми

5.

Термін реалізації Програми

2019 -2021 роки

6.

Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми

Селищний  бюджет

7.

Орієнтований обсяг фінансування Програми, усього в т.ч.:

2019 рік – 95000,0

2020 рік – 95000,0

2021 рік – 110000,0

300000,00

95000,0

110000,0

Програма підтримки в Червоненській об’єднаній територіальній громаді  учасників бойових дій, які  повертаються з АТО, та їхніх сімей на 2019 - 2021 роки є програмою створення сприятливих адаптаційних умов для цивільного життя демобілізованих військовослужбовців, а також надання їм соціальної і фінансової підтримки.

Програма спрямована на забезпечення реалізації Законів України “Про місцеве самоврядування в Україні”, "Про місцеві державні адміністраціі”, "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та . членів їх сімей", "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни", "Про військовий обов'язок і військову службу"; Указу Президента України від 14 квітня 2014 року № 405/2014 "Про рішення Ради національної безпеки. і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України"; Постанова Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року 413 "Про затвердження Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення"; інших законодавчих документів, рішень  Червоненської селищної ради, що гарантують соціальні права військовослужбовців - жителів громади, передбачені Конституцією України.

Визначення проблем, на розв'язання яких спрямована Програма

Упродовж останніх чотирьох років одним з першочергових завдань держави та

місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування є забезпечення національної безпеки. Національна безпека спрямована на реалізацію в повному обсязі життєво важливих інтересів людини, суспільства та держави, забезпечення сприятливих умов для існування й розвитку нації, збереження та примноження її матеріальних і духовних цінностей.

Важливою складовою національної безпеки України є забезпечення

соціального захисту та створення сприятливих адаптаційних умов для цивільного життя учасників бойових дій, які повертаються з АТО, та членів їх  сімей.

Зважаючи на кризові явища в національній економіці, суттєве зниження індексу реальної заробітної плати в Україні, значну девальвацію національної  валюти, різке здорожчення життя українців та інші внутрішні чинники, в державі обов'язково має забезпечуватися підвищення соціальних стандартів громадян.

Негативні наслідки економічних проблем відчувають, у першу чергу, демобілізовані воїни, що повертаються з АТО, та члени їхніх сімей, які тривалий час не отримували належного фінансово-матеріального забезпечення від своїх годувальників, мобілізованих до військових формувань. Зокрема