Червоненська селищна територіальна громада
Бердичівський район, Житомирська область
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Програма фінансування видатків на компенсаційні виплати на пільговий проїзд автомобільним транспортом загального користування на приміських маршрутах окремим категоріям громадян Червоненської селищної  територіальної громади на 2023 рік

 

 

 

 

 

  Додаток

до рішення ХХVсесіїVІІІ

скликання Червоненської

              селищної ради від

              21.12.2023 2022р.№ 512

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Програма

фінансування видатків на компенсаційні виплати

на пільговий проїзд автомобільним транспортом загального користування на приміських маршрутах

окремим категоріям громадян

Червоненської селищної  територіальної громади на 2023 рік

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

смт Червоне

 

 Паспорт Програми

 

1. Ініціатор розроблення Програми

Червоненська селищна рада

2. Підстава для виконання Програми

„ Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”,  „ Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, „ Про охорону дитинства”, „ Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, „ Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”

 

3. Розробник Програми

 

Червоненська селищна рада

4. Головний розпорядник коштів

Відділ соціального захисту населення  та охорони здоров’я Червоненської селищної ради

 

 

5. Учасники Програми

Червоненська селищна рада,

Відділ соціального захисту населення та охорони здоров’я Червоненської селищної ради

Перевізники, які надають послуги з перевезення на приміських маршрутах загального користування автомобільним транспортом

 

6. Строк виконання Програми

 

2023 рік

 

7. Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми

 

Бюджет Червоненської селищної територіальної громади, інші кошти не заборонені законодавством

 

8. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, грн

 

50 000

 

 

 

I. Загальні положення

 

Програма фінансування видатків на компенсаційні виплати на пільговий проїзд автомобільним транспортом окремим категоріям громадян Червоненської селищної  територіальної громади на приміських маршрутах автомобільним транспортом загального користування на 2023 рік (далі - Програма) направлена на організацію пільгового проїзду окремих категорій громадян Червоненської селищної  територіальної громади на автомобільному транспорті загального користування та забезпечення відшкодування перевізникам витрат (збитків) за пільгові перевезення окремих категорій громадян Червоненської селищної  територіальної громади на приміських маршрутах.

Перевезення громадян автотранспортом у приміському сполученні, як правило, здійснюється автобусами (залежить від автопарку, яким володіє перевізник).

Автобусний маршрут приміський — автобусний маршрут, який з’єднує населені пункти і протяжність якого не перевищує 50 км (ст. 1 розд. I Закону України від 05.04.01 р. № 2344-III «Про автомобільний транспорт»).

Автобусні маршрути на яку розповсюджує дію вищевказана Програма:

- Крилівка - Червоне –Житомир;

- Червоне – Житомир;

- Червоне - Андрушівка ;

- Червоне – Крилівка – Андрушівка;

- Червоне – Бердичів.

Виконання зазначеної Програми забезпечить скоординовані дії селищної ради та підприємств-перевізників по наданню послуг з безкоштовного проїзду окремих пільгових категорій громадян Червоненської селищної  ТГ, які зареєстровані на приміських маршрутах автомобільним транспортом загального користування.

Програма затверджена на підставі п.п. «б» п. 3 ст. 91 БК, як місцева програма соціального захисту окремих категорій громадян, для чого буде застосовуватись КПК 0813033 «Компенсаційні виплати на пільговий проїзд автомобільним транспортом окремим категоріям громадян».

Завдання: зниження соціальної напруги серед пільгової категорії населення та компенсація вартості перевезень окремих пільгових категорій громадян автомобільним транспортом на приміських маршрутах згідно з укладеним з перевізником договором.

За рахунок коштів бюджету Червоненської селищної територіальної громади не відшкодовуються втрати доходів від перевезень окремих категорій громадян, що мають відповідні пільги, та інші видатки, що фінансуються за рахунок інших джерел відповідно до законодавства.

У ході реалізації Програми можливі зміни та доповнення до її змісту в залежності від внесення змін до чинного законодавства.

 

ІI.Визначення проблем, на розв'язання яких спрямована Програма

 

Проблема пільгових перевезень пасажирів автомобільним транспортом загального користування завжди стояла гостро. Вона і сьогодні залишається однією з основних причин численних скарг автоперевізників та пасажирів-пільговиків.

Причина такої ситуації – відсутність механізмів відшкодування витрат за пільгове перевезення автомобільним транспортом, яке відповідно до Бюджетного кодексу України має здійснюватись за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. (   ст.102 БК України).

До 2016 року у Державному бюджеті України передбачались видатки на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян, визначених законодавством. Проте після 2016 року, а також на 2023 рік державним бюджетом зазначена субвенція не передбачена.

Крім того, додатковим джерелом компенсації пільгових перевезень окремих категорій громадян можуть бути кошти селищного бюджету (ст. 91 БКУ). Статтею 91 Бюджетного кодексу України передбачено здійснення видатків з усіх місцевих бюджетів, в тому числі і на місцеві програми соціального захисту окремих категорій населення та компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян.

Ситуація, що склалася, потребує врегулювання, оскільки пільговим категоріям громадян проблематично скористатися правом на пільговий проїзд через відсутність фінансового ресурсу у державному бюджеті, а перевізники несуть фінансові втрати через відсутність компенсаційних виплат за пільгове перевезення окремих категорій громадян та на свій власний розсуд визначають пільгові категорії, які безкоштовно перевозять.

Постановою КМУ від 14.03.2018 року № 197 визначено окремі категорії осіб, які мають право на пільги з оплати проїзду на приміських маршрутах.

Станом на 01.01.2023 року 330 жителів Червоненської селищної територіальної громади мають право на пільговий проїзд відповідно до Законів України „ Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, „ Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, „ Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” „Про охорону дитинства”, „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, в тому числі:

  • особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до категорії 1, відповідно до статті 20 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесені до категорії 2, відповідно до статті 21 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” - 17;
  • учасники бойових дій відповідно до статті 12 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” - 82;
  • особи, які отримали інвалідність внаслідок війни, відповідно до статті 13 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” - 1;
  • діти віком від шести років з багатодітних сімей відповідно до статті 13 Закону України „Про охорону дитинства” - 86.
  • особи з інвалідністю I, II групи, діти з інвалідністю віком від шести років та особи, які супроводжують осіб з інвалідністю I групи або дітей з інвалідністю, відповідно до статті 381 Закону України „Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні” 144.

З метою контролю за ефективним і цільовим використанням коштів перевезення пільгової категорій громадян буде здійснюватися за талонною системою.

Програма передбачає забезпечення права на безплатний проїзд зазначених вище категорій пільговиків на приміських маршрутах автомобільним транспортом загального користування в межах визначених маршрутів у Розділі I Програми, один раз на місяць із населеного пункту проживання жителя Червоненської селищної територіальної громади до м. Житомир, м. Андрушівка, м. Бердичів, (в обидві сторони)  на суму не більше 250 грн., за умови укладення відповідного договору з перевізником. Пільговик повинен разом із посвідченням встановленого зразка надати водію транспортного підприємства Талон на пільговий проїзд (додаток 1 до Програми). Для отримання Талону на пільговий проїзд пільговик має звернутись до Відділу соціального захисту та охорони здоров’я Червоненської селищної ради (старости сіл ТГ) із відповідною заявою.

 

 

III. Мета Програми

 

Метою Програми є реалізація прав окремих категорій громадян на пільговий проїзд автомобільним транспортом загального користування на приміських маршрутах та відшкодування витрат (збитків) підприємству-перевізнику.

 

  1. Обсяги та джерела фінансування

 

Джерелами фінансування Програми є кошти бюджету Червоненської селищної територіальної громади.

Відшкодування вартості пільгового проїзду до кінця 2023 року на приміських маршрутах автомобільним транспортом загального користування проводити в межах фінансових можливостей.

 

  1. Очікувані результати та ефективність Програми

 

Очікуваний результат від виконання Програми: організація пільгового проїзду окремих категорій громадян на приміських маршрутах загального користування автомобільним транспортом та виплачена компенсація збитків перевізникам від пільгових перевезень окремих категорій громадян автомобільним транспортом на приміських маршрутах загального користування.

Виконання Програми дасть можливість знизити соціальну напругу серед пільгової категорії населення громади та забезпечить виконання Червоненською селищною радою повноважень у сфері соціального захисту населення, зокрема щодо пільг з оплати проїзду на приміських маршрутах.

 

  1. Організація та контроль за виконанням Програми

Фінансування видатків на компенсаційні виплати за перевезення окремих пільгових категорій громадян автомобільним транспортом загального користування на приміських маршрутах здійснюється виключно на підставі договорів про відшкодування витрат, які укладені безпосередньо між Відділом соціального захисту та охорони здоров’я Червоненської селищної ради  та підприємством, що здійснює пасажирські перевезення на маршрутах, визначених у Розділі I Програми .

Відділ соціального захисту населення та охорони здоров’я Червоненської селищної  ради здійснює контроль за виконанням Програми фінансування видатків на компенсаційні виплати на пільговий проїзд автомобільним транспортом загального користування на приміських маршрутах окремим категоріям громадян Червоненської селищної ТГ на 2023 рік та при необхідності вносить пропозиції щодо її коригування.

 

  1. Механізм реалізації Програми

Реалізація Програми планується здійснюватися за рахунок організаційно-правових та фінансово-економічних механізмів, які регулюються Порядком відшкодування компенсаційних виплат на пільговий проїзд автомобільним транспортом загального користування на приміських маршрутах окремим категоріям громадян Червоненської селищної територіальної громади на 2023 рік, затвердженим рішенням сесії та фінансовими можливостями селищного бюджету до кінця 2023 року.

 

VII. Контроль за виконанням Програми

 

         Головним розпорядником бюджетних коштів  є Відділ соціального захисту населення та охорони здоров’я Червоненської селищної ради. Безпосередній контроль за виконанням заходів і завдань Програми, цільовим та ефективним використанням коштів здійснює виконавець – розпорядник бюджетних коштів.

     Виконавцем  розпорядником бюджетних коштів Програми один раз на рік подається узагальнена інформація про стан та результати її виконання. Інформація повинна містити дані про заплановані і фактичні обсяги та джерела фінансування Програми, виконання результативних показників у динаміці від початку дії Програми відповідно до форми, пояснювальну записку про роботу учасників бюджетної програми з її виконання, у разі невиконання – обґрунтування причин невиконання.

     Виконавці Програми щорічно здійснюють обґрунтовану оцінку результатів її виконання та, при потребі, розробляють пропозиції щодо доцільності продовження тих чи інших заходів, включення додаткових заходів і завдань, уточнення показників, обсягів і джерел фінансування, переліку виконавців, строків виконання Програми.

Звіт про виконання Програми здійснюється один раз  в кінці року.

 

 

Секретар селищної ради                                                                      Неля БЕЗНОСКО

 

 

 

 

 

 

 

 

             Додаток 1

до Програми

 

 

 

ВІДДІЛ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ТА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ЧЕРВОНЕНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

 

 

ТАЛОН №_____

для обліку безкоштовного (пільгового) проїзду

автомобільним транспортом на приміських маршрутах

БЕЗ ПОСВІДЧЕННЯ НЕ ДІЙСНИЙ

 

____________________ 2023рік

          (місяць)

 

 

 

_________________________________________________________________________

(прізвище, ім’я та по-батькові)