Червоненська селищна територіальна громада
Бердичівський район, Житомирська область
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Програма  підтримки та соціального захисту внутрішньо переміщених осіб, які знаходяться на території Червоненської селищної територіальної громади на 2023 рік

Програма підтримки та соціального захисту внутрішньо переміщених осіб, які знаходяться на території Червоненської селищної територіальної громади на 2023 рік

 

Паспорт програми

 

№ п/п

Загальна характеристика Програми

1.

Ініціатор розроблення Програми

 

Відділ соціального захисту населення та охорони здоров`я Червоненської селищної ради

2.

Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення Програми

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 28.10.2021 № 1364-р «Про схвалення Стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження середньострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2024 року»

 

3.

Розробник Програми 

Відділ соціального захисту населення та охорони здоров`я Червоненської селищної ради

4.

Відповідальний виконавець Програми 

Відділ соціального захисту населення та охорони здоров`я Червоненської селищної ради

5.

Учасники Програми 

Червоненська селищна рада,  Відділ соціального захисту населення та охорони здоров`я Червоненської селищної ради, Гуманітарний відділ Червоненської селищної ради, «Центр надання адміністративних послуг» Червоненської селищної ради.

7.

Термін реалізації Програми 

2023

 

8.

Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми

3

Державний, обласний, бюджет селищної територіальної громади  та благодійні/спонсорські кошти

9.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього,у тому числі: 

В межах фінансових можливостей

 

 

 

 

 

І. Загальна характеристика програми

 

В основу Програми покладено принцип об'єднання зусиль структурних підрозділів селищної ради та її виконавчих органів, установ та організацій Червоненської селищної територіальної громади щодо вирішення нагальних потреб для внутрішньо переміщених осіб (далі -ВПО), які мають гостру потребу в соціальній допомозі.

У зв’язку із введенням воєнного стану відповідно до Указу Президента України від 24.02.2022р. №64 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24.02.2022р. №2102-IX «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» та на підставі розпорядження Кабінету Міністрів України від 28.10.2021 № 1364-р «Про схвалення Стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження середньострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2024 року» було розроблено дану програму.

Програмою передбачені заходи, що здійснюються на місцевому рівні з метою соціальної, матеріальної підтримки ВПО, сприяння вирішенню їх соціально-побутових проблем.

 

 

ІІ. Проблеми, на розв'язання яких спрямована програма

 

Бойові дії та тимчасова окупація частини територій України призвела до руйнування значної кількості житла громадян України, особливо на сході держави, та порушення фундаментальних прав людини, таких як життя і здоров’я, чесність і гідність, недоторканість і безпека тощо.

У зв'язку з проведенням військових дій значна кількість ВПО перемістилась на територію, яка підконтрольна українській владі, в тому числі територію Червоненської селищної територіальної громади.

Соціальний захист ВПО є одним із найважливіших питань і головною проблемою з яких є: проблема розміщення, забезпечення належних умов проживання, безробіття, відновлення документів, недостатньої кількості додаткових місць в дошкільних навчальних закладах тощо.

Більшість ВПО, які прибули на територію Червоненської селищної ради, потребують вирішення житлових питань, матеріальної, соціальної та інших видів допомоги, потребують значної уваги з боку органів місцевого самоврядування, громадських об'єднань тощо. Пріоритетним напрямом у політиці щодо захисту прав ВПО повинне стати прийняття середньострокових рішень, спрямованих на забезпечення житлом, працевлаштування, соціальний захист, доступ до освіти, медичної допомоги, відновлення документів, залученості до прийняття рішень на місцевому рівні, що значним чином сприятиме інтеграції ВПО у приймаючу територіальну громаду.

Розв’язання існуючих проблем потребує розробки та реалізації Програми, здійснення всіх належних та доступних для людей заходів для розв’язання проблем, пов’язаних з негативними наслідками внутрішнього переміщення.

 

ІІІ. Мета програми

 

Програму розроблено з метою сприяння подальшій інтеграції ВПО через усунення перешкод у реалізації їх прав та основоположних свобод, забезпечення повного доступу до адміністративних, соціальних, культурних та інших послуг, а також створення умов для розвитку потенціалу та посилення спроможності ВПО у приймаючій територіальній громаді.

 

ІV. Шляхи виконання програми

 

Програма реалізується шляхом здійснення заходів за напрямами:

інформаційно-правового забезпечення – підвищення рівня інформованості серед ВПО та надання їм правової допомоги;

соціального захисту – здійснення підтримки ВПО, створення умов для поліпшення їх життя, тощо;

медичного обслуговування – збереження здоров’я ВПО, створення умов для медичного обслуговування.

Фінансове забезпечення заходів, передбачених цією Програмою, проводиться за рахунок коштів обласного, місцевих бюджетів та інших джерел.

Програма спрямована на поступове вирішення основних проблем та підвищення рівня соціального захисту ВПО.

З метою виконання Програми розроблено Заходи з реалізації програми підтримки та соціального захисту внутрішньо переміщених осіб, які знаходяться на території Червоненської селищної територіальної громади на 2023  рік (додаток 1).

 

 

V. Ресурсне забезпечення

 

Фінансове забезпечення заходів, передбачених цією Програмою, проводиться за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів та інших джерел фінансування, незаборонених чинним законодавством України.

 

VІ. Очікуваний результат

 

Результатом реалізації заходів Програми стане підвищення якості життя ВПО шляхом посилення їх спроможності та соціальної стійкості, стимулювання економічної активності, забезпечення реалізації їх основоположних прав і свобод, зокрема:

реалізації регіональної політики у сфері соціального захисту ВПО;

вирішенні соціально-побутових питань, пов’язаних з організацією тимчасового проживання, медичного забезпечення, працевлаштування;

отриманні вчасних і якісних адміністративних послуг;

зменшенні рівня безробіття серед ВПО, зростання професійного рівня;

створенні сприятливих умов для проживання, навчання та оздоровлення дітей ВПО.

 

6. Координація та контроль за ходом виконання Програми

 

Координацію роботи, організаційне супроводження та контроль за ходом виконання  програми щодо підтримки, соціальної адаптації та реінтеграції громадян України, які  внаслідок збройної агресії російської федерації проти України переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення бойових дій до Червоненської селищної ради, на період 2023 року здійснює Відділ соціального захисту населення та охорони здоров`я Червоненської селищної ради.

 

 

Секретар селищної ради                                                                Неля БЕЗНОСКО

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь