Червоненська селищна територіальна громада
Бердичівський район, Житомирська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Про звіт виконавчого комітету «Про виконання програми соціально-економічного розвитку Червоненської селищної ради об’єднаної територіальної громади за 2017 рік»

ЧЕРВОНЕНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

Андрушівського району Житомирської області

П Р О Е К Т   Р І Ш Е Н Н Я

 

Двадцять дев’ята сесія                                                                  сьомого скликання

Від                         2018 року

 

Про звіт виконавчого комітету

«Про виконання програми соціально-економічного

розвитку Червоненської селищної ради

об’єднаної територіальної громади за 2017 рік»

 

     Заслухавши звіт виконавчого комітету селищної ради про виконання Програми  соціально-економічного розвитку  Червоненської селищної ради  об’єднаної  територіальної  громади за 2017 рік, відповідно до п.п.1 п а ст. 27 ЗУ «Про місцеве самоврядування», селищна рада

 

В И Р І Ш И Л А :

 

 1. Звіт виконавчого комітету селищної ради про виконання Програми соціально-економічного розвитку Червоненської селищної ради об’єднаної  територіальної  громади за 2017 рік взяти до відома.
 2. Відмітити, що завдання і заходи Програми 2017 року, які потребують тривалого терміну вирішення, включено у відповідну Програму  на 2018 рік.
 3. Відмітити, що діяльність органів місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ, організацій об’єднаної територіальної громади направлялася на забезпечення розвитку підвідомчих територій, створення умов покращення життєзабезпечення населення  об’єднаної територіальної громади.
 4. Рекомендувати керівникам підприємств, установ, організацій об’єднаної територіальної громади відповідно до повноважень надават  посильну допомогу на підтримку соціально-економічної сфери та розвитку інфраструктури об’єднаної територіальної громади.
 5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні комісії селищної ради.

 

 

Селищний голова                                                    Ю.В. Ящук

 

 

 

На території ОТГ на 01.01.18р. проживає 5782 жителі, що на одного  менше в порівнянні з 2017р. з них: 3164 жінок та 2618 чоловіків, дітей дошкільного віку 340, дітей до 18 років -893 чоловік, молодь до 28 років -796 чол., пенсіонерів – 1638.

 

Доходи селищного бюджету  на протязі 2017року складають 41 100 639грн. в т.ч. спецфонд 4085 843грн. що на 30,7% більше в порівнянні з минулим роком із них:

 • власні надходження  21 315 082 грн. в т.ч 2 218 700 грн. спецфонд;
 • базова дотація 2 039 100 грн.;
 • стабілізаційна дотація 144 900 грн.;
 • субвенції 14 672 357грн. в т.ч. 1 867 143 грн.;
 • додаткова дотація 2 929 200 грн.;

Державна допомога в  вигляді субвенція з державного бюджету місцевим:

 • субвенція на лікування окремих захворювань 80 714 грн.;
 • на формування інфраструктури ОТГ 2 480 693 грн. в т.ч спецфонд  1 649 893грн.;
 • освітня субвенція 7 009 500 грн.;
 • медична субвенція 4 534 200 грн.;
 • на здійснення  заходів  що до соціально економічного розвитку окремих територій  350 000грн.

 За кошти грантової підтримки Програми Розвитку ООН в Україні та Уряду Королівства Нідерландів та з ініціативи Громадської організації «Повір у себе» - голова ГО Сідоренко Лариса Олександрівна, було закуплено дитячий майданчик на суму 86 700грн .

За кошти місцевого бюджету було куплено найбільший елемент дитячого майданчика на суму 98 027грн., аналогічні майданчики з’являться на весні 2018 в кожному селищі громади (окрім Котівки) за рахунок коштів субвенції на соціально-економічний розвиток загальною  сумою 350 000грн. Також, за підтримки Програми Розвитку ООН в Україні та Уряду Королівства Нідерландів та з ініціативи Громадської організації «Громадська рада» було реалізовано проект з облаштування танцювальної кімнати на загальну суму 54 993 грн. в Червоненському центрі дозвілля та вуличне освітлення в с. М. Мошківці.

Реалізовано проект «Капітальний ремонт даху та заміна вікон і вхідних дверей Червоненського центру дозвілля по вул. Терещенка, 5б смт. Червоне» на суму 1 467 550 грн.

Реалізовано проект «Капітальний ремонт частини приміщення селищної ради з подальшим переоснащенням під ЦНАП». Допомогу в реконструкції інтер’єру приміщення, інституційному створенні ЦНАП, а також в оснащенні центру меблями та сучасною технікою зі спеціалізованим програмним забезпеченням, громаді надала Програма «U-LEAD з Європою»  на суму майже 900 000,00 грн. Центр надаватиме мешканцям громади більше 100 видів адміністративних послуг, включно з найпопулярнішими в ОТГ: реєстрація жителів, нотаріальні, соціальні та пенсійні, земельні, послуги місцевого значення, реєстрація бізнесу та нерухомості. Напередодні відкриття в громаді були проведені заходи з інформування жителів про особливості роботи ЦНАП, його переваги, права та обов’язки працівників та споживачів послуг. Центр доступний для людей з інвалідністю. В приміщенні обладнаний дитячий куточок.

Розпочато реалізацію проекту « Реконструкція Червоненської ЗОШ  І-ІІІ ступенів із застосуванням енергозберігаючих технологій   - загальна вартість  проекту 12 100 409 грн.

Капітальний ремонт даху та заміна вікон (заходи енергозбереження)  в Крилівській ЗОШ за кошти місцевого бюджету на загальну суму 1 221 331грн.

 Завершено будівельні роботи дороги протяжністю 1.7 км в с. Глинівці. Проект реалізувався  за кошти місцевого бюджету на загальну суму 1 171 504грн.

          ДНЗ «Сонечко» с.Забара за кошти місцевого бюджету  отримало облаштовану кімнату гігієни  та  харчоблок на загальну суму 120 000 грн.

Протягом 2017року відділом з питань надання адмінпослуг було розглянуто 2250 звернень громадян  з них  письмових 966, здійснено 143  реєстрів  актів громадського стану з них :шлюб-14, народження -40, смерть - 89.

Протягом 2017 р. було проведено 12 виконкомів прийнято 105 рішення,           11 сесій прийнято 199рішень, 325 нотаріальних дій, 192 доручень,  зареєстровано вхідних 169 та 1552 вихідних

На даний час у Червоненській ОТГ  працює 8 соціальних робітників, які обслуговують 101 особу похилого віку, з яких 9 – мають інвалідність та 23 - платника: в смт. Червоне – обслуговується 40 осіб, по всій території ОТГ мають на обслуговуванні по 12-13 громадян. Соціальними робітниками надаються такі послуги, а саме:

1. Придбання і доставка продовольчих, промислових  та господарських товарів, медикаментів, книг, журналів, газет .

2. Ведення домашнього господарства (підготовка продуктів для приготування їжі, миття овочів, фруктів і посуду, винесення сміття, тощо) :

- ведення домашнього господарства (прасування –до 1.5 кг сухої білизни).

- ведення домашнього господарства (прибирання житла): а) косметичне   

  прибирання; б) вологе прибирання; в) генеральне прибирання).

     - ведення домашнього господарства (миття стін, дверей, вікон ( 1 м2).

- ведення домашнього господарства (обклеювання вікон папером, закладення 

  утеплювального матеріалу).

- ведення домашнього господарства (відтаювання холодильнику, його миття).

- ведення домашнього господарства (розпалювання печей, піднесення вугілля,

   дров, розчистка снігу; доставка води з колонки).

- ведення домашнього господарства (допомога при консервації овочів та

  фруктів).

3. Надання допомоги у проведенні сільськогосподарських робіт (в обробці присадибної ділянки 0,02га) .

4.  Організація харчування (приготування їжі).

5.  Ручне прання білизни та одягу (до 1,5 кг сухої білизни).

6.  Ремонт одягу (дрібний).

7. Здійснення санітарно-гігієнічних заходів за місцем проживання (надання допомоги при купанні, миття голови, розчісування волосся, підрізання нігтів) :

- здійснення санітарно-гігієнічних заходів за місцем проживання (заміна натільної і постільної білизни).

8.  Написання листів.

9. Надання допомоги в оплаті комунальних послуг (заповнення абонентних книжок, оплата комунальних послуг, звірка платежів, заміна книжок).

10. Надання допомоги в оформленні документів(оформлення субсидій).

11. Виклик лікаря додому.

12. Забезпечення супроводу споживача соціальних послуг в поліклініку.

13. Влаштування споживача соціальних послуг до лікарні на лікування;

 доставка медикаментів в період лікування.

14. Надання інформації з питань соціального захисту населення, допомога в отриманні безоплатної правової допомоги.

1

Один житель , який перебував на обслуговуванні, був оформлений працівниками терцентру до Бердичівського геріатричного центру на постійне місце проживання.

Жителька, с. М. Мошківці, якій надавалися послуги ЦНСП, на зимовий період була оформлена у лікарню с. Котельня, також 2 жителя смт. Червоне звернулися до працівників терцентру, щодо  сприяння їх поселення до того ж  закладу. На даний час, всі три особи перебувають там.

У цьому році було придбано 3 нових велосипеди для соціальних робітників, які були куплені за кошти людей, які обслуговуються на платній основі.

До відзначення Міжнародного Дня інваліда особи, які обслуговуються Центром та мають інвалідність отримала грошову допомогу.

 У ЦНСП стоїть 24 сім'ї в яких проживає  60 дітей , які перебувають у сжо, 2 сім'я – під соціальним супроводом, ведеться облік ВПО, ветеранів АТО, умовно-засуджених.

Надання соціальних послуг Центром сім'ям в сжо

Консультування сімей:

- надання інформації з питань соціального захисту сімей в сжо ( допомога в оформленні документів на отримання соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, сім'ям з дитиною-інвалідом тощо).

- навчання, формування та розвиток соціальних навичок, умінь ( напр., правила ведення домашнього господарства, належний догляд за дітьми).

     . Соціальна підтримка сімей:

- сприяння навчанню та розвитку дитини .

- допомога у зміцненні/відновленні родинних зв’язків.

- корекція поведінки в  повсякденному житті.

- врегулювання, призупинення конфліктів у сім'ї.

- звернення до закладу охорони здоров'я.

- сприяння працевлаштуванню батьків тощо.

- допомога в організації взаємодії з іншими фахівцями та службами.

 

 Інформаційні послуги:

          - надання  інформації, необхідної для вирішення складної життєвої ситуації    

          ( довідкові послуги).

- поширення об'єктивності інформації про споживчі властивості та види соціальних послуг.

- формування певних уявлень і ставлення суспільства до соціальних проблем ( рекламно-пропагандистські послуги).

 

 Психологічні послуги:

- надання консультацій з питань психічного здоров'я та поліпшення взаємин з оточуючим соціальним середовищем.

- надання методичних порад.

 

Соціально-педагогічні послуги:

- виявлення  та сприяння  розвитку різнобічних інтересів і потреб осіб, які перебувають у сжо .

- залучення до роботи різноманітних закладів, громадських організацій, заінтересованих осіб.

 

Соціально-медичні послуги:

- консультації  щодо запобігання виникненню та розвитку можливих органічних розладів особи.

- збереження, підтримка та охорона здоров'я.

- праце терапія.

 Юридичні послуги:

- надання консультацій з питань чинного законодавства.

- здійснення захисту прав та інтересів осіб, які перебувають у сжо

Комісією з питань захисту прав дитини  та спеціалістом з питань захисту дітей у 2017 році було проведено 7 засідань комісії з питань захисту прав дітей на яких: розглядався стан виконання батьками їх обов’язків стосовно дітей, участь кожного з батьків у вихованні дитини, доцільність/недоцільність позбавлення батьківських прав, постановка на облік до Центру надання соціальних послуг, ініціювання притягнення до адміністративної відповідальності, взяття під соціальний супровід для подолання або мінімізації складних життєвих обставин (загалом 25 сімей). Внаслідок – 10 батьків попереджено і 4 притягнено до адміністративної відповідальності по ст. 184 КУпАП. Дві сім`ї взято під соціальний супровід, 7 сімей поставлено на облік до ЦНСП.

В судовому порядку розглядалось питання 4х сімей – позбавлено батьківських прав троє жителів Червоненської ОТГ.

На обліку дітей, які знаходяться в складних життєвих обставинах через ухилення батьків від виконання своїх обов’язків, перебуває 20 дітей.

На повному державному забезпеченні знаходиться двоє неповнолітніх статусних дітей.

В інтернатних закладах за заявою батьків перебуває 24 дитини.

Сімей опікунів/піклувальників – 11.

Прийомних сімей – 2.

Дітей-сиріт – 6.

Дітей позбавлених батьківського піклування – 14.

Спеціалістом з питань захисту дітей постійно проводиться:

- профілактична робота з попередження бездоглядності, бездомності та безпритульності неповнолітніх,

- заходи з попередження негативних явищ у дитячому середовищі,

- зустрічі інформа