Червоненська селищна територіальна громада
Бердичівський район, Житомирська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Про затвердження Положення про порядок використання шкільних автобусів (53 сесія)

ЧЕРВОНЕНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

Андрушівського району Житомирської області

Р І Ш Е Н Н Я

 

П'ятдесят третя сесія                                                                 сьомого скликання

від 20.02. 2020 року

 

Про затвердження Положення

про порядок використання шкільних автобусів

 

     Керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про дорожній рух», «Про автомобільний транспорт», «Правилами  надання послуг пасажирського автомобільного транспорту», селищна рада

 

 ВИРІШИЛА: 

1. Затвердити Положення про порядок використання шкільних автобусів (далі – Положеннядодається).

2. Контроль за виконанням  рішення покласти на постійну комісію  з питань планування, фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку, промисловості, підприємництва, транспорту, зв'язку, сфери послуг, житлово-комунального господарства, містобудування, будівництва, земельних відносин, АПК та охорони природи.

 

 

 

 Селищний голова                                                                          Юрій Ящук

 

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення 53сесії

Червоненської селищної  ради

сьомого  скликання

від 20.02.2020року

 

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

ПРО ПОРЯДОК ВИКОРИСТАННЯ ШКІЛЬНИХ АВТОБУСІВ

 

1. Загальні положення

   Це Положення визначає порядок використання шкільних автобусів, при організації регулярних і нерегулярних безоплатних перевезень учнів, дітей дошкільного віку, педагогічних працівників закладів освіти та мешканців Червоненської обєднаної територіальної громади.

   Положення розроблено відповідно до КонституціїУкраїни, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про освіту», Закону України «Про загальну середню освіту», Закону України «Про дорожній рух», Закону України «Про автомобільний транспорт» та Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту.

   Організація перевезень дітей шкільними автобусами здійснюється у відповідності з діючими нормативно-правовими актами України із забезпечення безпеки дорожнього руху, перевезень пасажирів автобусами.

   Шкільний автобус є спеціальним транспортним засобом для регулярних перевезень дітей і педагогів до місць навчання, роботи і додому за умови відсутності навчального закладу відповідного ступеню за місцем проживання дитини, або його розташування на відстані пішохідної доступності 3 км і більше.

   Перевезення здійснюються за встановленим маршрутом і розкладом, з посадкою і висадкою дітей і педагогів на передбачених маршрутом зупинках до місць навчання і дому, а також для організації екскурсійних поїздок, здійснення нерегулярних перевезень учнів та педагогів до місць проведення олімпіад, конкурсів, позакласних і позашкільних, районних, зональних та обласних виховних, культурно-масових заходів і спортивних змагань тощо.

   Використання шкільних автобусів для здійснення нерегулярних перевезень мешканців громади затверджується розпорядженням Червоненського селищного голови та забезпечується необхідною документацією (шляховий лист, наказ по установі, яка використовує автобус, та список осіб, які перевозяться).

   Використання шкільних автобусів для потреб, не передбачених цим положенням, дозволяється тільки з дозволу Червоненського селищного голови.

   Маршрут шкільного автобуса розробляється закладом освіти, погоджується Відділом безпеки руху Національної поліції та затверджується Відділом освіти та економічного розвитку Червоненської селищної ради, при дотриманні умов безпеки руху.

   Паспорти маршрутів затверджуються Відділом безпеки руху Національної поліції Порядок організації перевезення групп дітей визначається Правилами надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та іншими нормативно-правовими актами.

 

     2. Повноваження Відділу освіти та економічного розвитку Червоненської селищної ради:

  • Здійснює