Червоненська селищна територіальна громада
Бердичівський район, Житомирська область
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

АТОПІЧНА ЕКЗЕМА: ПРИЧИНИ, ПРОФІЛАКТИКА

Дата: 18.09.2023 09:37
Кількість переглядів: 25

14 вересня відзначається Всесвітній день атопічної екземи. Він був заснований в 2018 році для підвищення обізнаності про цю хворобу в усьому світі і по всій Європі.

Атопічна екзема (синонім назви атопічного дерматиту) – це алергічне шкірне захворювання, яке лежить в основі інших проблем зі здоров'ям. Вона впливає на психічне здоров'я і призводить до розвитку інших захворювань. Іноді це захворювання неймовірно важко для пацієнтів і їх сімей, серйозно впливаючи на повсякденне життя.

Хвороба являє собою  хронічну дерматологічну патологію, що має запальний характер. Виникає вона як один із проявів загальної алергізації організму.  Захворювання шкіри виникає, як правило, у ранньому дитячому віці у осіб із спадковою схильністю до атопічних захворювань. Має рецидивуючий перебіг, вікові особливості локалізації і морфології вогнищ запалення.  Характеризується шкірною сверблячкою і обумовлена гіперчутливістю як до алергенів, так і до неспецифічних подразників.   Зустрічається у 10% населення світу (10-20% дітей і 2-5% дорослих), а протягом останніх 30 років  кількість випадків  зросла на 200-300%.

Причини хвороби

Головний механізм, через який виникає хвороба – накопичення в шкірі специфічних протеїнів, IgE. Ці білки відповідають за розвиток алергічних реакцій. Їхня надмірна кількість призводить до того, що вплив певного фактора спричиняє асептичне запалення та ураження шкіри.

Причинами атопічної екземи (дерматиту) вважаються:

  • спадкова схильність;
  • інфекційні захворювання, вірусні або бактеріальні;
  • надмірна захопленість гігієною;
  • зміна умов проживання, кліматичні перепади;
  • робота в умовах дії хімічних подразників, робота з ліками;