Вихідними жителі Бердичівщини збагатили шахраїв більш ніж на 55 тисяч гривень
Серед шахрайських схем, у які повірили заявники - «допомога» псевдопрацівників банку та фейкове повідомлення у соціальній мережі.
«Невідома особа намагається перевести з Вашого рахунку кошти...» - такі слова почули в телефонній розмові від так званого представника банку троє жителів району. Розгубившись, потерпілі, щоб терміново врятувати гроші, відразу виконали вказівки псевдопрацівників, зокрема назвали секретний код із смс-повідомлень та конфіденційні відомості по карткам. Загалом шахраям вони «подарували» майже 52 тисячі гривень.
Неприємності сталися й з 28-річною бердичівлянкою, яка переказала понад 6 тисяч гривень, як виявилось шахраям, а не власній сестрі. Невідомі зламали соціальну сторінку жінки і під її ім’ям просили у її друзів грошову позику.
Нині за всіма вказаними фактами поліцейські розпочали кримінальні провадження за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) КК України та встановлюють причетних осіб, а також нагадують правила, які допоможуть убезпечити вас від подібних злочинних посягань:
- перевіряйте будь-яку інформацію, що пов’язана з обігом ваших коштів. Ніколи й нікому не повідомляйте номер банківської картки, термін її дії, CVV2-код, паролі, що надходять в SMS-повідомленнях;
- пам’ятайте, працівники банку ніколи не телефонують, щоб дізнатись зазначену інформацію. Якщо ви сумніваєтесь у почутому від незнайомців, передзвоніть самі, але вже на офіційний номер телефону банку. Він зазначеній у вас на картці. Або завітайте до найближчого банківського відділення особисто. Інших способів вирішити проблемні питання не існує!
У випадку отримання текстового повідомлення про фінансову допомогу від друзів, рідних, знайомих чи колег, найкращим способом захистити ваші кошти – зателефонувати відправнику за підтвердженням, чи дійсно він потребує допомоги.
Будьте уважними, не дайте себе ошукати та не дозволяйте пройдисвітам збагатитися вашим коштом!
Бердичівський районний відділ поліції
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)