ХОДИТИ ПІШКИ – КОРИСНО І ПОТРІБНО

Дата: 05.10.2022 09:26

Ходьба - найбільш природний спосіб пересування людини в просторі, а також   найдоступніший і найпростіший вид фізичної активності. Це відмінний засіб профілактики захворювань, який допомагає впоратися з різними станами: зниженим імунітетом, відсутністю настрою та млявістю, відчуттям слабкості, занепадом сил.

Фахівці ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики  хвороб МОЗ України» рекомендують  займатися енергійною ходьбою не менше 2-3 годин    на тиждень. Для занять цим видом спорту не потрібне жодне спорядження.  Єдина вимога до одягу та взуття — його зручність.

Користь від пішої ходьби:

• стабілізується рівень холестерину, кров'яний тиск та міцність судин;

• спалюється більше калорій, ніж вважається зазвичай;

• профілактика інфаркту;

• захист від діабету та гіпертонії (ті, хто робить за день максимальну кількість кроків, зменшують ризик появи діабету на 43%, а гіпертонії - на 31%);

• у жінок додаткові 1000 кроків на день призводять до 13% зниження ризику ожиріння чоловіків такого зв'язку між ходьбою та ризиком ожиріння не виявлено);

• нормалізація дихання: зникає задишка при незначних навантаженнях;

• спалювання жирових відкладень, природне схуднення без виснажливих тренувань;

• покращення травлення, виведення шлаків з організму;

• благодійний вплив на суглоби та хребет;

• уповільнення процесів старіння;

• зміцнення м'язової маси;

• підвищення імунітету, захисних властивостей організму;

• налагодження серцебиття, зміцнення кровоносних судин;

• поява стійкості до стресів, нормалізація сну.

Під час ходьби працюють різні групи м'язів - завдяки чому підтримується тонус всього тіла. Прогулюючись пішки, Ви задіюєте біомеханічні та нейрофізіологічні процеси, а не тільки м'язи, тому позитивний ефект від них – комплексний: здоров'я, гарне самовідчуття та схуднення. Також активізується кровообіг, інтенсивно збагачуються киснем внутрішні органи, прискорюються обмінні процеси в організмі.

Правильні та регулярні прогулянки пішки допоможуть наситити тканини хребта киснем, зміцнити міжхребцеві диски. Мозок отримує більше харчування, покращується кровообіг, активізуються ослаблі нейронні зв'язки та стимулюється їхня робота. Серцевий м'яз та судини тренуються -- тому ризик розвитку інфаркту та інсульту знижуються вдвічі, зменшується небезпека появи варикозного розширення вен.

Нормалізація травлення особливо важлива для людей, які працюють «по годинах» — тож прогулянки пішки допоможуть покращити перистальтику кишечника та жовчовиділення. Обмінні процеси під впливом фізичних навантажень прискорюються: клітини стають сприйнятливішими до інсуліну, глюкоза не накопичується, а витрачається; як наслідок – відбувається схуднення, підтримується нормальна вага тіла. Тому гуляти пішки — добрий і простий спосіб привести себе у форму, покращити якість сну, завдяки чому підвищується стійкість до стресів та працездатність, нормалізується фізичний та психоемоційний стан.

Скільки кроків за день варто проходити?

Все залежить від віку та стану здоров'я -- точних цифр немає. Для когось пройти 1000 кроків – це вже подвиг, а хтось легко проходить  15000 чи 20000 кроків, не відчуваючи втоми. Для початку потрібна оцінка своїх можливостей, розуміння кінцевих цілей і, звичайно -- просто бажання ходити пішки. Співробітники Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я (ВООЗ) на основі багатьох досліджень підрахували, що 10000 кроків щоденної пішої прогулянки (близько 6 км відстані) допоможуть запобігти розвитку цілого ряду захворювань. У тому числі  таких як остеопороз, цукровий діабет, гіпертонія,   кардіоміопатія і  навіть деякі види раку.

Для різних вікових груп показники кількості кроків  за день є різними. Наприклад, діти віком від 5 до 10 років можуть легко проходити до 11000 -15000 кроків, підлітки – від 12000 до 20000, дорослі – від 5000 до 10