Пожежна небезпека літнього періоду.

Дата: 13.06.2022 09:28

В Україні досі зберігається високий рівень пожежної небезпеки. Щодня вогнеборці Бердичівського району ГУ ДСНС України у Житомирській області  не один раз виїжджають на ліквідацію пожеж на відкритих територіях.

Кількість таких виїздів на гасіння пожеж зростає із зростанням температури навколишнього середовища та продовженням бойових дій внаслідок військового вторгнення росії. Внаслідок військових обстрілів ракетами, необережного поводження з вогнем людьми, займається суха рослинність спалахують житлові будинки, господарські будівлі, сміттєзвалища, горять ліси, поля.

Лісові пожежі були і є найбільшим лихом для лісу. За лічені хвилини вони можуть знищити або пошкодити лісові насадження, що вирощувалися десятиріччями. Вогонь зводить на нівець працю цілих поколінь лісівників. При цьому пошкоджуються не тільки дерева, кущі, трав’яниста рослинність, а гинуть також дикі тварини, птахи, комахи; вогонь знищує службові споруди у лісах, може перекинутись на житлові будинки, що знаходяться поряд з лісом.

На лісових пожежах можуть загинути й люди…

На жаль, сумна загальнодержавна статистика показує, що незважаючи на роз’яснювальну роботу серед населення, на початку пожежонебезпечного періоду, у лісах виникає найбільша кількість лісових пожеж (до 70% всіх випадків), як за кількістю, так і за пройденою вогнем площею.

Основною причиною виникнення лісових пожеж є вибухи реактивних боєприпасів,