Надання державних гарантій

Дата: 31.03.2022 13:57

Кабінет Міністрів України постановою від 12 березня 2022 № 274 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України  від 24 січня 2020р. № 28 та від 14 липня 2021р. № 723» офіційно затвердив механізм кредитування аграріїв для допомоги у проходженні посівної кампанії??

??«Міністерство аграрної політики просить активно звертатися до банків для отримання кредитів. Перед державними банками поставлене завдання – кредитувати аграріїв за цією програмою. Якщо підприємство задовольняє умови програми, відмов бути не повинно.

Умови програми:

?Право на участь у програмі мають с/г підприємства (більше 75% виручки від реалізації с/г продукції) з оборотом до 20 млн. євро. Вони можуть отримати не більше 100 млн. грн. під ринковий відсоток або не більше 50 млн. грн. під 0 (нуль) відсотків.

?Кредит надається на 6 місяців. Отримати його можна буде до 31 травня включно.

?Заставою може бути майно, яке прийме банк, або зерно на сертифікованому елеваторі. Зерно приймається з коефіцієнтом 2,5. Це означає, що для отримання кредиту в розмірі 10 млн. грн, потрібно надати під заставу зерно, вартістю 25 млн. грн.

??Під такі кредити держава дає банку державну портфельну гарантію у вигляді 80% від суми кредиту.

Перелік банків, до яких можна звертатись:

????ОЩАДБАНК, ПРИВАТБАНК, УКРГАЗБАНК,

????ТАСКОМБАНК, УКРЕКСІМБАНК, ОТП,

????МТБ, ВОСТОК, АЛЬЯНС, КІБ,

????АСВІО, ПІРЕУС, ЛЬВІВ,

????КРЕДІТВЕСТ, КРЕДІАГРІКОЛЬ, КРЕДОБАНК.

????Перелік банків буде розширюватись????

??Зверніть увагу??

Банки надаватимуть кредити лише під зерно та майно, що знаходяться на контрольованій території. Причому, яка територія є контрольованою, вирішуватиме банк самостійно.

????Обіг компанії, для визначення може чи ні вона брати участь у програмі, враховуватиметься за 2021 рік.

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)