Обережно! Тонка крига!

Дата: 15.12.2020 10:11

У зв'язку із пониженням температурних показників та морозною погодою на водоймах Андрушівщини сформувався нестійкий льодовий покрив, товщина якого здебільшого сягає до 5 см. Часом достатньо одного кроку аби миттєво опинитися у крижаній воді.

Саме тому рятувальники Андрушівського РС УДСНС України у Житомирській області  звертаються до громадян з проханням не виходити на тонку кригу, а тим паче не дозволяти дітям бавитися на річках, озерах. Аби уникнути виникнення нещасних випадків на водоймах фахівці ДСНС нагадують правила безпечного перебування на кризі:

• перш ніж ступити на лід, дізнайтесь про товщину льодового покриву на водоймі, виходити на лід можна лише тоді, коли його товщина досягне 7 см; для влаштування ковзанки – не менше 10-12 см; масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше, ніж 15 см; масове катання – 25 см;
  • виходити на лід і йти по ньому безпечніше там, де вже пройшли люди (по їх слідах чи стежках);
  • робити лунки для риболовлі варто на безпечній відстані одне від одного;
  • обов’язково майте при собі міцну мотузку завдовжки 15-20 метрів з петлею на одному кінці та півкілограмовим вантажем - на іншому, два цвяхи або ніж, які допоможуть вибратися на лід, якщо раптом провалитеся;
  • не виходьте на лід поодинці і у нічний час;
  • вирушаючи рибалити, попереджайте рідних куди йдете;
  • слід остерігатись місць, де лід покритий снігом;
  • забороняється збиратися на льоду великими групами в одному місці;
  • категорично забороняється вживати до та під час відпочинку на льоду алкогольні напої.

Бережіть своє життя і в разі нещасного випадку негайно телефонуйте за номером «101».

Начальник Андрушівського РС УДСНС України

у Житомирській області