Житомирська область, Бердичівський район

ПОБАЧИВ? ПРИБЕРИ!

З метою формування національної культури, чистоти, благоустрою, правильного поводження з відходами, дбайливого ставлення до довкілля, створення сприятливих умов для розвитку волонтерства і самореалізації української молоді, розвитку місцевих громад, Всеукраїнський молодіжний рух “Let’s do it, Ukraine” спільно з міжнародним рухом “Let’s Do It, World” організовує проведення щорічно в Україні міжнародної соціально-екологічної акції з прибирання зелених зон та благоустрою територій – «Всесвітній день прибирання – World Cleanup Day» (далі – Акція).

У 2020 році заплановано проведення традиційної Акції 19 вересня о 10:00 в усіх регіонах України з дотриманням карантинних норм та обмежень.

В акції візьмуть участь люди, незалежно від віку та географії, адже головна мета прибирання полягає в об’єднанні заради досягнення спільної мети – порятунку планети від сміття.

«Побачив? Прибери. Індивідуальні очищення стартують вже сьогодні. Робіть фото на локаціях до і після прибирання, донесіть зібране до найблищого баку для сміття або пункту прийому вторинної сировини. Відмічайте нас у соціальних мережах #letsdoitukraine #worldcleanupday та будьте прикладом для інших», – закликає Президент LDU Юлія Мархель.

Одночасно відмічайте забруднені місця разом із фото в безкоштовному мобільному додатку «TrashOut».

Цього року акція відбудеться із дотриманням карантинних норм та правил техніки безпеки. Обов’язковою вимогою є наявність захисних масок, рукавичок та врахування соціальної дистанції. У зв’язку з цим Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine» пропонує три форми участі:

· Групове очищення. Збиратися в групи можна, але кількість учасників має бути обмежена, а площа достатньо великою для дотримання соціальної дистанції.

· Індивідуальні чистки. Прибирання із друзями або родиною може стати оригінальною формою дозвілля. А для мотивації перетворіть його на змагання. Обирайте забруднене місце на карті й сміливо вирушайте вперед.

· Цифрове очищення. Нову форму прибирання можна проводити в будь-якому зручному місці та в будь-який час. Видалення зайвої інформації зі своїх гаджетів дозволить розвантажити центри бази даних, на підтримку яких витрачається величезна кількість енергії.

· Картографування забруднених територій та, або результати їх очищень. Для збору даних про забруднені місця Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine» оголосив про змагання із картографування, яке триватиме до 4 жовтня. Українці долучилися до складання карти забруднень у міжнародному додаткові «TrashOut».

Організатор акції — Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine». Всесвітній день прибирання проходить за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Міністерства закордонних справ України спільно з Міжнародним молодіжним рухом School Recycling World, Всеукраїнським молодіжним центром. До акції приєднаються органи виконавчої влади й місцевого самоврядування, представники громадських організацій та об’єднань, соціально-відповідального бізнесу, медіа.

Ставайте частиною наймасштабнішої команди ековідповідальних людей. Додайте Всесвітній день прибирання до свого календарного плану, діліться цією новиною в соціальних мережах, мотивуйте друзів та знайомих.

Зробимо Україну чистою разом!