БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ НА ВОДОЙМАХ!
Останнім часом почастішали випадки загибелі людей на водоймах області, переважна більшість з яких спричинена порушенням правил безпечної поведінки при перебуванні на водних об’єктах.
Так, з початку року в області потонуло вже 20 осіб, серед яких двоє дітей. 7 випадків із загальної кількості сталися саме в літній період – у червні. Усі трагедії сталися у місцях стихійного відпочинку населення.
Зокрема, 13 червня у селі Старосільці Коростишівського району у річці Мика. при спробі переплисти водойму, ширина якої приблизно 40-45 метрів, потонув 46-річний чоловік. Однак, не допливши до берега, він потонув.
20 червня близько 10-ти дітей, купалися в річці Уборть в м.Олевськ без нагляду батьків. Через деякий час вони помітили, що одного з них немає. Дорослі, які відпочивали поруч на берегу, виявили тіло 9-річного хлопця у воді біля суші вже без ознак життя.
Андрушівський РС Управління ДСНС України у Житомирській області звертається до мешканців району
Пам'ятайте: Вода помилок не прощає!
Під час відпочинку на водних об’єктах, необхідно знати елементарні норми поведінки і беззаперечно їх виконувати:
- не заходьте у воду в стані алкогольного сп’яніння;
- не запливайте за буї, відчувши втому перепочиньте, переверніться на спину і підтримуйте себе на плаву легкими рухами рук;
- потрапивши в течію не слід з нею боротися, пливіть вниз по течії під невеликим кутом, поступово наближаючись до берега;
- не губіться потрапивши у водоверть, наберіть побільше кисню в легені, якомога глибше пірнайте і потужним ривком спробуйте випірнути убік;
- не допускайте грубих ігор під час купання;
- не залишайте дітей без догляду;
- обережно плавайте на надувних виробах, вітром чи течією їх може віднести далеко від берега.
І пам’ятайте:
- паніка – головна причина усіх бід;
- не метушіться, а заспокойтеся і подумайте яким чином підвищити плавучість плавзасобу, що зробити аби більш впевнено триматися на воді.
Телефон рятувальної служби 101 або 112
Перша допомога при утоплені:
- швидко витягніть постраждалого з води; викличте через перехожих «швидку допомогу», а самі до прибуття лікарів, надайте першу допомогу:
- очистіть порожнину рота і глотку утопленого від слизу, мулу, піску;
- переверніть постраждалого на живіт, перегніть через своє коліно, щоб голова звисла вниз і декілька разів натисніть на спину. Дитину можна підняти за ноги;
- проведіть штучне дихання до прибуття лікарів;
- після появи у постраждалого самостійного дихання дайте йому тепле пиття і доправте у лікарню;
- під час надання допомоги травмованому (голова, шия, спина, кінцівки) забезпечте йому повний спокій і викличте швидку допомогу.
Начальник райсектору Управління ДСНС
України у Житомирській області Микола КОБИЛИНСЬКИЙ