Червоненська громада
Житомирська область, Бердичівський район

На Житомирщині планують створити ландшафтний заказник у Малинському районі

Сьогодні, 18 червня, заступник голови Житомирської ОДА Віктор Градівський та перший заступник голови обласної ради Сергій Крамаренко взяли участь у засіданні постійної комісії обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів.

Депутати під час засідання розглянули десять питань порядку денного, зокрема, опрацювали обласну Програму охорони навколишнього природного середовища в області на 2018-2020 роки та кошторис витрат обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на 2020 рік, до яких вносилися зміни.

Також профільна комісія погодила створення ландшафтного заказника місцевого значення «Заплава пам’яті Небесної Сотні» у Малинському районі.

Нагадаємо, що Віктор Градівський розповів про створення в області національного природного парку «Словечансько-Овруцький кряж».

Довідково. Створення ландшафтного заказника планується на території Любовицької сільської ради Малинського району площею 12,7 га. Пріоритетними  для збереження та охорони у заказнику є 14 трьохсотлітніх дубів звичайних, висота яких сягає 30-35 м. Крім того, там охоронятимуть рідкісні види рослин та тварин, які занесені до Червоної книги України, а саме: пальчатокорінник м’ясо-червоний, пальчатокорінник травневий, любка дво-листа, орлан білохвостий, підорлик малий, махаон, вусач мускусний, красуня-діва.

Інформацію взято з сайту Житомирської обласної державної адміністрації: oda.zht.gov.ua« повернутися до списку новин