Житомирська область, Бердичівський район

Рекомендації Мінрегіону до Перспективного плану області – все має бути в правовому полі та без розриву території громади

Саме таких рекомендацій дотримувалися при формуванні Перспективного плану розвитку Житомирської області. Сьогодні, 17 червня, жителі села Гульск Новоград-Волинського району висловлюють свою позицію щодо приєднання до Новоград-Волинської міської об’єднаної територіальної громади. Натомість відповідно до сформованого плану це село входить до складу Стриївської об’єднаної територіальної громади.

«Рекомендації Мінрегіону щодо формування Перспективного плану області – все має бути у правовому полі та без розриву території громади. Це основні принципи формування об’єднаних територіальних громад», – розповідає начальник управління з питань адміністративно-територіального устрою та організаційної роботи – заступник керівника апарату ОДА Олександр Бабич.

Село Гульськ відноситься згідно Перспективного плану до Стриївської об’єднаної територіальної громади, адже знаходиться між Івашківкою і Новоград-Волинським. Таким чином розривати територію Стриївської громади, аби увійти до Новоград-Волинської ОТГ, відповідно до рекомендацій підстав не має.

Нагадаємо, що Стриївська ОТГ створена 30 червня 2019 року, до складу якої увійшли 4 сільські ради.  Площа об’єднаної територіальної громади –170,08 км 2, чисельність населення громади – 4000 осіб.

Наразі до Стриївської ОТГ входять:

• Стриївська сільська рада (село Стриєва, село Кануни);
  • Суслівська сільська рада (село Сусли, село Івашківка);
  • Киківська сільська рада (село Кикова, село Немильня, село Українське);
  • Киянська сільська рада (село Киянка).

За Перспективним планом передбачене приєднання села Гульськ.

Інформацію взято з сайту Житомирської обласної державної адміністрації: oda.zht.gov.ua