Внесено зміни до Порядку надання субвенції громадам на їх розвитокv

27 травня Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про внесення змін до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій», проект якої був розроблений Міністерством розвитку громад та територій України.

За рахунок субвенції можуть реалізовуватись проекти будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту, у тому числі щодо енергоефективності та енергозбереження, водопостачання та водовідведення, теплопостачання тощо.

Так, виключаються окремі норми, зокрема, щодо:

• критеріїв розподілу субвенції між областями та містом Києвом (при цьому залишається норма щодо розподілу 80% пропорційно населення у відповідному регіоні);
  • спрямування субвенції на реалізацію проектів та заходів за умови наявності актуальної містобудівної документації на місцевому рівні;
  • відповідності об’єктів та заходів оптимальним мережам соціальної інфраструктури та доступності публічних послуг.

При цьому суб’єктами подання пропозицій щодо фінансування проектів за рахунок субвенції на соціально-економічний розвиток є обласні та Київська міська державні адміністрації, а також народні депутати України.

«Постанова дасть можливість місцевим органам влади розширити коло проектів, на реалізацію яких може бути спрямована субвенція», – прокоментував норми прийнятої постанови КМУ Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Інформацію взято з сайту Житомирської обласної державної адміністрації: oda.zht.gov.ua