Житомирська область, Бердичівський район

“Дій вдома”: додаток, що допомагає у боротьбі з коронавірусом

З 12.03.2020 до 08.00 ранку 20.05.2020 до підрозділів Національної поліції Житомирської області надійшло 2348 повідомлень щодо можливих порушень карантинних обмежень, з яких 709 щодо порушень правил самоізоляції через електронний сервіс “Дій вдома”.  За останню добу – 117, у т.ч. через електронний сервіс”Дій вдома” щодо порушень правил самоізоляції – 111.

Найбільше порушень самоізоляції через електронний сервіс “Дій вдома”зареєстровано:

• Житомирським ВП – 185;
  • Новоград-Волинським ВП – 83;
  • Бердичівським ВП – 77.

Дивіться нижче статистику порушень правил самоізоляції, зареєстрованих через електронний сервіс “Дій вдома” районними відділами Нацполіції у Житомирській області:

Назва підрозділу Зареєстровано всього
Пулинський ВП 13
Брусилівське ВП 2
ВСЬОГО 709

Нагадаємо, що задля протидії поширенню COVID-19 в Україні запущено мобільний застосунок «Дій вдома».

Застосунок призначений для контакту з особою та контролю за дотриманням обов’язкової самоізоляції на час карантину. В основі — зарубіжний досвід країн, які використовують цифрові інструменти для забезпечення безпеки громадян в період пандемії. Застосунок надає переваги на час самоізоляції, але його встановлення є добровільним.

Згідно із законодавством, особи, які перетинають державний кордон України, можуть обрати один з двох варіантів (постанова КМУ №211 від 11 березня 2020 р):

1. госпіталізація до спеціалізованих обсерваторів (ізоляторів);
  2. 14-денна самоізоляція за місцем проживанням для осіб, які погодились проходити її з використанням застосунку «Дій вдома».

Функціонал застосунку «Дій вдома»:

• підтвердження місця проходження самоізоляції з визначенням геолокації;
  • фотопідтвердження перебування за місцем проходження самоізоляції;
  • екстрений виклик на гарячу лінію МОЗ України;
  • запланований функціонал для моніторингу розвитку симптомів.

Контроль дотримання самоізоляції з «Дій Вдома» відбувається за допомогою регулярних повідомлень у застосунку в довільні проміжки часу протягом дня та перевірки відповідності фотографії обличчя особи еталонній фотографії, зробленій під час встановлення мобільного застосунку, та геолокації мобільного телефона в момент фотографування. У разі отримання повідомлення громадянину необхідно протягом 15 хвилин за допомогою застосунку зробити фото свого обличчя на фоні навколишнього середовища, тому варто тримати свій смартфон завжди поруч. Повідомлення у нічний час турбувати не будуть.

Інформацію взято з сайту Житомирської обласної державної адміністрації: oda.zht.gov.ua