На Житомирщині працює 543 сімейні лікарі

Дата: 19.05.2020 16:15

Сьогодні, 19 травня, Всесвітній день сімейного лікаря. Під час карантину і боротьби з коронавірусною інфекцією роль сімейного лікаря важко переоцінити. На цьому наголошує Національна служба здоров’я України.

За даними Житомирського обласного центру громадського здоров’я, станом на 1 січня 2020 року в області працює 543 сімейні лікарі. Саме сімейні лікарі тримають постійний зв’язок зі своїми пацієнтами під час боротьби з COVID-19. Вони відповідають на численні питання, розвіюють побоювання, допомагають пройти випробування коронавірусом тим, хто потребує особливої турботи та уваги.

Сімейні лікарі важливі в житті кожної родини. Вони стали ще ближчими. Більше, ніж фахівцями, справжніми партнерами на шляху здоров’я. Надати потрібну консультацію, виписати рецепт на ліки, зробити вакцинацію, дати направлення на обстеження –  це все про щоденну роботу сімейного лікаря.

У Житомирській області з 543 сімейних лікарів 271 (63,3%) мають вищу кваліфікаційну категорію,  100 (23,4 %) – першу, 57 (13,3%) – другу.

Інформацію взято з сайту Житомирської обласної державної адміністрації: oda.zht.gov.ua