Звернення голови Житомирської ОДА Віталія Бунечка з нагоди Дня пам’яті жертв політичних репресій

Дата: 18.05.2020 08:41

Шановні жителі Житомирщини!

День пам’яті жертв політичних репресій – це одна з трагічних сторінок історії нашої держави, день скорботи за загиблими та постраждалими українцями внаслідок злочинних дій комуністичного тоталітарного режиму.

За період Великого терору на території УРСР, за оцінками істориків, було засуджено близько 199 тисяч осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решту було відправлено до в’язниць та таборів.

Всупереч тиску тоталітарного режиму та величезним втратам український народ зміг вистояти та здобути омріяну поколіннями незалежність.

У цей день ми не лише вшановуємо пам’ять жертв політичних репресій, а й привертаємо увагу суспільства до цієї сумної дати, утверджуємо нетерпимість до будь-яких проявів насильства проти людяності, аби ця трагедія ніколи не повторилася знову.

Час все більше віддаляє нас від тих страшних подій, але пам’ять жива. Згадаймо кожного, хто став жертвою політичних репресій! Будьмо сильними та єдиними!

Віталій Бунечко

голова Житомирської облдержадміністрації

Інформацію взято з сайту Житомирської обласної державної адміністрації: oda.zht.gov.ua