З 11 травня зняття перших карантинних обмежень. Що запрацює?

Дата: 06.05.2020 16:46

Стабільна ситуація з захворюваністю в Україні на COVID-19 дозволяє з 11 травня розпочати зняття перших обмежень і перейти до концепції адаптивного карантину. Про це заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, відкриваючи позачергове засідання Кабінету Міністрів 4 травня.

Так, з 11 травня починається перший етап зняття карантинних обмежень. Загалом, Уряд представив поетапний план виходу з карантину, який складається з п’яти частин.

З наступного понеділку будуть відкриті для відвідувань парки, сквери, зони відпочинку. Крім того, буде дозволено працювати салонам краси, перукарням, але за певних умов, які вже розроблені і будуть представлені Міністерством охорони здоров’я України. Також запрацюють заклади громадського харчування на виніс. Робота літніх майданчиків кафе та ресторанів просто неба у закладах, зареєстрованих як оператори потужності, буде відновлена. За дотриманням умов роботи під час дії інших карантинних обмежень має контролювати місцева влада.

З 11 травня буде дозволена оптова і роздрібна торгівля непродовольчими товарами, окрім зон розваг та харчування, дитячих зон в ТРЦ. Дозвіл працювати при певних умовах отримають заклади побутового обслуговування населення за визначеними критеріями.

Після двомісячної перерви відкриють свої двері для відвідувачів музеї та бібліотеки. Дозволять тренування спортсменів національних збірних команд, індивідуальні тренування (біг, хода, їзда на велосипеді, рух на активних візках спортсменів з інвалідністю). Стоматологи, аудитори, адвокати, нотаріуси,  сервіс побутової техніки зможе поступово відновлювати свою діяльність.

«Усе це буде прийнято. Постанова буде опублікована і бізнес зможе бачити чітко, в яких сферах ми плануємо пом’якшення карантинних заходів з 11 травня», – повідомив Денис Шмигаль.

Варто зазначити, що сьогодні, 6 травня, під час засідання Уряду Прем’єр-міністр України наголосив на тому, що до кінця дня має бути оприлюднена постанова Кабміну з відповідними роз’ясненнями щодо зняття карантинних обмежень з 11 травня.

Що відкриють і дозволять з 11 травня під час першого етапу послаблення карантинних обмежень:

• парки і сквери;
  • салони краси і перукарні;
  • літні майданчики кафе і ресторанів;
  • роботу нотаріусів та юристів;
  • заклади побутового обслуговування громадян;
  • музеї і бібліотеки;
  • тренування для професійних команд на закритих базах;
  • стоматологічні кабінети;
  • сервіси обслуговування побутової техніки;
  • відновлення діяльності суб’єктів господарювання, яка не передбачає прийом відвідувачів.

Однак всі мають дотримуватися основних вимог карантину:

• соціальна дистанція;
  • використання засобів індивідуального захисту (масок, респіраторів, рукавичок тощо);
  • санітарні обмеження (використання дезінфекторів, регулярна санітарна обробка приміщень).

Інформацію взято з сайту Житомирської обласної державної адміністрації: oda.zht.gov.ua