Як працюють житлово-комунальні підприємства в умовах карантину

Це питання обговорювали під час селекторної наради щодо забезпечення роботи житлово-комунальної галузі в умовах карантину із заступницею Міністра розвитку громад та територій України Валентиною Москаленко.

Під час селектору заступниця Міністра озвучила основні вимоги та рекомендації до роботи підприємств галузі ЖКХ та заслухала ситуацію у регіонах з цього питання.

Участь у селекторній нараді, яка відбулася сьогодні, 2 квітня, взяла заступниця голови ОДА Наталія Остапченко.

На Житомирщині всі підприємства з управління житловим фондом, водопостачання та водовідведення, теплопостачання, поводження з побутовими відходами працюють в штатному режимі та в повному обсязі забезпечують споживачів послугами.

В області жодне підприємство не відключено від послуг з електропостачання та газопостачання. Котельні централізованого опалення працюють у стабільному режимі, крім бюджетних установ закладів освіти, які мають автономні котельні (оптимізований режим у період карантину).

Підприємства водопровідно-каналізаційного господарства забезпечені нормативними запасами реагентів та постачають питну воду споживачам.

Крім того, на виконання розпорядження голови ОДА від 19 березня 2020 року №195 органами місцевого самоврядування запроваджено заходи щодо запобігання зараженню короновірусною інфекцією населення та персоналу комунальних підприємств:

• забезпечення регулярного підвозу працівників до місця роботи;
  • щоденне вологе прибирання та дезінфекцію житлових будинків та на об’єктах водо-, теплопостачання;
  • щоденний вивіз сміття та дезобробка контейнерів і сміттєвих майданчиків;
  • забезпечення усіх працівників необхідною кількістю захисних масок, рукавичок, деззасобів та антисептиків;
  • розміщення в доступних для відвідувачів та мешканців житлових будинків місцях пам’яток, плакатів з рекомендаціями щодо профілактики захворювань населення;
  • заборона користування дитячими та спортивними майданчиками на прибудинкових територіях.

Інформацію взято з сайту Житомирської обласної державної адміністрації: oda.zht.gov.ua