Які кроки на час карантину передбачені для соціального захисту тих, хто відноситься до однієї з найбільших груп ризику?

Дата: 23.03.2020 08:36

Як буде посилено соціальний захист взагалі? Свіжою інформацією ділиться Міністерство соціальної політики України.

?Уряд посилює матеріальне забезпечення і збільшує програму підтримки пенсіонерів та людей з інвалідністю.

? Із 1 квітня людям похилого віку, розмір пенсій яких становить менше 5 тисяч гривень, соціальним пенсіонерам та особам з інвалідністю буде виплачена одноразова грошова допомога в розмірі 1 тисячі гривень.

? 1 тисяча гривень буде виплачена близько 10,6 млн осіб. Для цього розроблено відповідні зміни до бюджетного кодексу, які найближчим часом будуть схвалені Урядом і направлені до Верховної Ради.

?Із травня заплановано провести індексацію усіх пенсій.

?Будуть проіндексовані пенсії 8,5 млн пенсіонерів, розмір індексації – 11,6%.

??Усі соціальні виплати, допомоги та пенсії будуть нараховуватися і виплачуватися вчасно і в повному обсязі!

?Крім того, Урядом опрацьовуються рішення щодо збільшення соціальних норм та нормативів для нарахування субсидій.

?В областях формуються списки одиноких пенсіонерів, яким доставлятимуть ліки, продуктові набори та допомагатимуть з оплатою житлово-комунальних послуг.

? 40 тисяч соціальних працівників на місцях пройшли спеціальне навчання, як діяти в умовах карантину. Їм нададуть списки громадян, котрим вони допомагатимуть з доставкою ліків та грошей. Люди пенсійного віку в даних умовах не повинні сидіти в чергах банків та інших установ, а дотримуватись карантину в першу чергу.

??Українцям не будуть нараховувати пені та штрафи за невчасну сплату за житлово-комунальні послуги.

? Субсидії та усі види соціальної допомоги, термін дії яких закінчується, перепризначать автоматично.

? При виникненні запитань щодо отримання соціальних виплат, пенсій, субсидій громадяни можуть звертатися на Урядову “гарячу” лінію за телефоном 15-45 та до контакт-центру Пенсійного фонду – 0 800 503 753

Інформацію взято з сайту Житомирської обласної державної адміністрації: oda.zht.gov.ua