Червоненська громада
Житомирська область, Бердичівський район

Регіональний центр з надання БВПД в Житомирській області інформує: надання відпустки на період оголошення карантину

Оголосили карантин, і ви не знаєте, хто буде сидіти з малолітньою дитиною? Тим часом, трудове законодавство передбачає право працівника піти у відпустку за свій рахунок на стільки часу, скільки триває карантин. Нехай це не надто вигідно, оскільки не нараховується заробітна плата, але зате у законному порядку є можливість перебувати зі своєю дитиною вдома під час карантину.

Відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов’язковому порядку матері або іншій відповідній особі для догляду за дитиною віком до 14 років на період оголошення карантину на відповідній території. (Ст. 25 ЗУ «Про відпустки»)

Кому може надаватись така відпустка?

  • матір;
  • батько;
  • баба/дід;
  • інші родичі, які фактично доглядають за дитиною;
  • особа, яка усиновила дитину;
  • особа, яка взяла під опіку дитину;
  • один із прийомних батьків;
  • один із батьків-вихователів.

Якщо працівник бажає отримати відпустку на період карантину, він має подати заяву про надання такої відпустки, до якої долучити документи, що підтверджують оголошення карантину (це можуть бути довідки з навчальних закладів або копії наказів про призупинення навчального процесу) копію свідоцтва про народження дитини та документ, який посвідчує відповідний статус працівника.

Відпустка без збереження заробітної плати надається на період оголошення карантину на відповідній території. Оскільки весь період карантину може тривати кілька тижнів і за потреби може продовжуватися та запроваджуватися кілька разів протягом року, така відпустка може бути продовжена та надаватися стільки разів, скільки впродовж року буде відповідних подій.

Роботодавці за рахунок власних коштів можуть установлювати додаткові трудові та соціально-побутові пільги для працівників, зокрема, інші види оплачуваних відпусток або відпусток більшої тривалості, ніж встановлено законодавством, на умовах, визначених у колективному договорі.

Працівник також має право укладати трудові договори про роботу вдома з додержанням норм законодавства.

Виникли питання? За юридичною консультацією звертайтесь до місцевих центрів та бюро правової допомоги. Адреси та телефони центрів з надання БВПД та бюро правової допомоги можна дізнатись, зателефонувавши на Всеукраїнську гарячу лінію правової допомоги 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів у межах України).

Інформацію взято з сайту Житомирської обласної державної адміністрації: oda.zht.gov.ua



« повернутися до списку новин